Pakistani ja Bangladeshi põgenikud annavad Eesti riigile teada – teie idapiir on naljanumber!

Rubriik Eesti On
©Reuters/Scanpix
Ungari hoolitses massimigratsiooni pidurdamise eest ja erinevalt “avatud” Kreekast temal probleeme pole.

Eesti idapiir on olnud mõnda aega naljanumber ja nüüd annab karm reaalsus ennast juba jõuliselt tunda.

Piirivalvurid tabasid reedel Võrumaal kuus Bangladeshi ja kaks Pakistani kodakondsusega meest, kes ületasid ebaseaduslikult piiri, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Piirivalvurid pidasid reedel kella 7.30 Leimani külas kinni kaheksa meest, kellel dokumente küll kaasas ei olnud, kuid esmastele ütlustele tuginedes oli kuus neist pärit Bangladeshist ja kaks Pakistanist, edastas Ida prefektuur. Seni kogutud tõenditele tuginedes on alust arvata, et nad on ebaseaduslikult riiki sisenenud.

Mehed viidi asjaolude selgitamiseks ja menetlustoiminguteks kordonisse, kus meedikud vaatasid üle ka nende tervisliku seisundi. Mäletatavasti tabati teisipäeval Kagu-Eestis ka üks eritrealane.

Idapiir ehk ajutine kontrolljoon (kui jätta poliiitilised aspektid kõrvale), on juba mõnda aega olnud skandaalide keskmes – küll on avastatud, et selle väljaehitamine läheb 2,5 korda algselt plaanituks kallimaks, küll leiti, et piirialust maad sai liiga vähe võõrandatud, küll nihkus lõputähtaeg 2026. aastasse – praegu tundub, et põhirõhk läheb sellele, et piiripostid ilusad välja näeksid.

Tegelikult peab valitsus piiri väljaehitamisega kiirustama ja tegema sellest tõsiselt pidava rajatise, nagu seda tegi Ungari 2015. ja 2016. aastal. Nüüd näitas kaheksa moslemi sissetung, et ränne läbi Venemaa on jõudu kogumas ja just Kagu-Eesti lõik vajab kasvõi erakorralisi meetmeid, et see oleks takistus, mitte naljanumber. Nagu uudisest selgub, ei avastanud põgenikke mitte piirivalvurid ega eriseadmed, vaid kohalikud elanikud.

Politsei- ja piirivalveameti integreeritud piirihalduse büroo juhtiv piiriametnik Egert Belitšev märkis, et kahtlustäratanud meestest andis piirivalvuritele teada üks tähelepanelik kohalik elanik. “Piiriäärsed elanikud on läbi aegade olnud piirivalvuritele heaks koostööpartneriks tähelepanekute jagamisel ning loodame, et see koostöö jätkub nii ka edaspidi,” sõnas Belitšev.

“Üks oluline meede piiriturvalisuse tõhustamisel on Eesti ja Venemaa vahelise piiri väljaehitamine. Võimalus ebaseaduslikeks piiriületusteks väheneb, kui piirivalvurid saavad piiriäärsele alale parema ligipääsu, korraliku patrullraja, kaasaegsed valveseadmed, mis annavad eelhoiatuse piirile lähenevast isikust ning lisaks kõrgema riskiastmega kohtadesse ka piirdeaia. Kui ebaseaduslik piiriületus leiab siiski aset, võimaldavad kaasaegsed valveseadmed visuaalset tõendusmaterjali rikkumise kohast ja muudest asjaoludest. Mida kiiremini jällegi süütegu tõendatud, seda kiiremini saame isiku riigist välja saata,” sõnas Belitšev.

Just seda ongi idapiiril praegu kiiremas korras vaja teha ja Jüri Ratase valitsus peab kord mugavustsoonist väljuma, sest ilusad piiripostid on ainult vaatamiseks, immigrante, samuti ka “rohelisi mehikesi”, need ei takista! Meie lõunanaabrid on kõigega märgatavalt kaugemale jõudnud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused