Palju kära eimillestki: põllumajandus õitses ka ilma ukrainlasteta

Eesti,
©UU
Maaelu

Kui statistikaameti andmetel vähenes sisemajanduse koguprodukt (SKP) kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 1,9 protsenti, siis palju kära teinud põllumajandus oli just see, kust tuli majandusse suurimaid positiivseid panuseid.

Samas mäletame, millist kisa tegid põllumehed valitsuse aadressil nii välistööjõu, toetuste kui ka muudel põhjustel. Tulemused aga näitavad, et pigem on see kõik olnud kiusu ajamine, sest erakordselt head saagikust näidanud põllumajandus oli suvel üks majanduse vedajaid, mida toetasid ka neile eraldatud kriisimeetmed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti oli II kvartalis Leedu järel EL-i liikmesmaadest väikseima majanduslangusega riik ning III kvartalis oli näha juba majanduse taastumise märke. Väliskaubandus näitas märke elavnemisest, eriti kaupade eksport; sisetarbimine oli võrreldav mullusega.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Robert Müürsepa sõnul vedasid kolmandas kvartalis majanduslangust tegevusaladest eelkõige veondus ja laondus ning töötlev tööstus. “Märkimisväärse negatiivse panuse andsid ka kinnisvaraalane tegevus ning majutus ja toitlustus. Majandust pidurdas märgatavalt ka ehitussektor,” täpsustas Müürsepp.

Varasemalt Eesti majanduse üheks kasvumootoriks olnud info ja side tegevusala panus SKP-sse oli küll positiivne, kuid tagasihoidlik.

“Enamikus tegevusalades jätkus küll langus, aga hea uudis on see, et tänu eriolukorra piirangute leevendamisele on langus aeglustunud,” rõhutas Müürsepp.

Eriolukorra meetmetest panustati toetustena II kvartalis 330 miljonit eurot, millest palgatugi oli 230 miljonit. III kvartalis maksti eriolukorra toetusteks 105 miljonit eurot, millest palgatoeks läks 25 miljonit.

Allikas :BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused