Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Palju maksis diversioonigrupi „Rusitš“ juht Aleksei Miltšakov Delfile Eestis diversantide värbamiskuulutuse avaldamise eest?

-
19.02.2023

Läinud aasta lõpus juhtus Eestis isegi peavoolumeedia kohta midagi erakordset ja õõvastavat, millest 07. detsembril kirjutasid Uued Uudised: Venemaalt Eestisse sisserännanud ajakirjanikest komplekteeritud Vene Delfi toimetus avaldas täies mahus Venemaa terroristliku diversioonigrupi värbamiskuulutuse, mis oli adresseeritud Eesti elanikele!

Delfi vahendas vene neonatsistliku grupeeringu „Rusitš“ värbamise lendlehe kuvatõmmise ja kordas veel sisugi, jättes alles ka informatsiooni selle kohta, kuhu täpselt peaksid eestimaalased saatma tundlikku informatsiooni Eesti kohta (siin avaldatavas screenshotis on aadress UU poolt udutatud).

Rusitši värbajad nimetavad oma värbamiskuulutuses Eestit ja teisi Balti riike „ajutisteks vabariikideks“ ja kutsuvad üles saatma informatsiooni eesti sõjaväeosade kohta – soovitavalt koos numbrite, spetsialisatsiooni, tehnika, sõjaväelaste isiklike andmete, eestlastest sõjaväelaste sugulaste andmete, isikliku transpordi (automark, autonumber, värv) andmetega. Küsitakse teavet piiripostide asukohtade, vaatluskaamerate, Balti riikide piiridel liikuvate patrullide, piirivalvurite isikliku ja ametitranspordi kohta. Oodatakse andmeid sidemastide kohta piirirajoonides ja turvasüsteemide kohta, ka piirialade GSM-ladude asukoha ja nende valvesüsteemide kohta.

Milleks dubleeris seda üleskutset Delfi, ja veel koos aadressiga, kuhu spioneerijad saaksid neid andmeid (ka eesti sõjaväelaste ja piirivalvurite perede kohta!) saata, peaks nüüd lõpuks küsima Kapo, see ei ole enam normaalne. Käib sõda. „Rusitši“ pealik Aleksei Miltšakov, kes veel nooremas eas lõikas videokaamera ees elusal kutsikal pea maha, poseeris sandistatud ukrainlaste kehade taustal ja telegramm-kanalis kutsuti üles piinama ukraina sõjavange ja tapma tsiviilelanikke.

Isegi mõned vene Delfi kommentaatorid imestasid selle üle, miks oli vaja avaldada Eestis vene terrorisalga (asutatud Eestist lähedal, Peterburgis) värbamisüleskutset. „Kapo peaks ometi tegelema Delfi solgiauguga, sest mitte midagi head sellised postitused ei too. Ma ei saa päris aru, milleks sisserännanud muulased juhivad seda väljaannet, kas tõesti Eesti 1,2 miljonist põliselanikust ei leidunud väärikat kandidaati,“ kommenteeris Res.

Kui Kaja Kallaselt küsiti valitsuse infotunnis Riigikogus, kuidas sai võimalikuks, et äsja valitsuselt järjekordse miljoni saanud venekeelse meedia kaudu värvatakse Eestis spioone ja informaatoreid Venemaa diversioonigrupi jaoks, jäi peaminister vastuse võlgu, tehes sellist nägu, et mida te nüüd räägite – pole näind, pole kuulnd.

Vaadake siis siit, kuidas Eesti inimesi Delfi kaudu värvanud Miltšakov lõikab ukrainlastelt ära kõrvu ja nägusid: Алексей Мильчаков из Санкт-Петербурга прославился нечеловеческой жестокостью к украинским солдатам. (livejournal.com)

Palju ja kellele maksis Miltšakov Eestis? Või oli tegemist Delfi omakasupüüdmatu sponsorlusega?

Ivan Makarov

Kuidas see üldse võimalik on? Delfi avaldas toetust putinistlikule Doždile ja avaldas täismahus Venemaa diversioonigrupi „Rusitš“ eestlastele mõeldud värbamisreklaami! – Uued Uudised