Palju õnne koalitsioonile – Riigikogu andis Jüri Ratase valitsusele rohelise tee!

Eesti,
- Updated
©UU
Hetk kolaitsioonileppe sõlmimiselt.

Riigikogu andis kolmapäeval ettearvatult Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele volituse valitsuse moodustamiseks.

Ratasele volituste andmise poolt hääletas 55 saadikut, vastu oli 44 saadikut. Riigikogu istungist võttis osa 99 ning puudus kaks saadikut.

Opositsioon praadis Jüri Ratast üle kolme tunni, korraldades tõelise absurditeatri. Pidevalt esitati retoorilisi küsimusi selle kohta, kuidas ta ikkagi teeb EKRE koos valitsust.

Vastasrind ei väsinud uuele peaministrile meelde tuletamast, et enne valimisi olevat ta välistanud koostöö EKRE-ga. Tihtipeale tuli Ratasel korrata, et ta on samale küsimusele juba 4-5 korda vastanud, kuid äraleierdatud küsimused jätkasid kordumist.

Mõned saadikud läksid ka lausa isiklikuks, nagu Valdo Randpere, kes rääkis oma lastest, kes küsivalt talt, kas Jüri Ratas on rassist. Kõnetatu vastas, et temalt endalt seda küsitud ei ole ja Randpere lapsed olevat isa kaudu esimesed selle küsijad.

Samasugune tiba skisofreeniline olukord valitses ka väljas, kus seltskond tegelasi oli taaskord protestimas, käes plakatid ütluste ja vihjetega saadikutele, mida peavoolumeedia propagandaveskid on viimastel nädalatel usinasti üles kütnud.  Need olid ülimalt üheülbalised, piirdudes ammu äraleierdatud teemade ja lausungitega, peaeesmärgiks ikka hirmukülvamisele uue valitsuse suunas.

Aga nagu ikka, koerad klähvisid küll kõvasti ja aga karavan astus siiski vaikselt kuid kindlalt edasi. Palju õnne Jüri Ratas, Keskerakond, Isamaa ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond!

Kommentaarid

One commentOn Palju õnne koalitsioonile – Riigikogu andis Jüri Ratase valitsusele rohelise tee!

 • Avatar
  Elmer Hill

  “Praegu aga naudib Kaja Kallas populaarsuse tipphetke…”
  Arvan, et KAKA võetakse omade poolt maha, vaevalt et talle andestatakse tema soperdamist ja partei autimängimist .Küllap oli selles omajagu “süüd” ka papal.
  Ja paras neile!
  Edu uuele valitsusele!Hoian teile pöialt!

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused