Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Palju õnne! Viimasel metsavennal Ruuben Lamburil täitus 98. eluaasta

14.11.2023

Eile tähistati Lääne-Virumaal Sõmerus elava ja meiegi lugejate tuttava vabadusvõitleja ning viimase metsavenna Ruuben Lamburi 98. sünnipäeva.

Riigikogule kinkis Ruuben oma raamatu, millele lisas mõtlemapaneva pühenduse: „Ärge unustage vannet!“

Ta ise pole noorkotkana seda riigile antud vannet kunagi unustanud. Ruuben on rääkinud oma viimasest noorkotkaste koosolekust ja sellest, kuidas juhendaja nad laiali saatis, sest võõrvõim oli keelanud organisatsiooni tegevuse. “Minge koju!” oli juhendaja öelnud, ning juba nurga tagant järgi hõiganud: “Aga ärge unustage vannet!”

Ruuben Lambur oli Gulagis aastatel 1947-65. Ruubeni tulevane abikaasa Leida kirjutas talle laagrisse 8 aastat, enne, kui nad silmast-silma nägid. Ruuben jõudis kaitseingli ära oodata, vaatamata kõigile katsumustele. Ta on mitu korda haavata saanud, kuid on jätkuvalt vitaalne ja elurõõmus.

“Üks, mida sa meile kõigile oled õpetanud, on see, kuidas mitte kaotada lootust ka kõige hullemates olukordades,” lausus õnnitlejate hulgas olnud riigikogu vabadusvõitlejate ja represseeritute toetusrühma esimees Anti Poolamets (EKRE)  ning kinkis sünnipäevalapsele riigikogu hoone pildiga nahkköites külalisteraamatu.

 

Vaata ka siit:

 

VIDEO JA GALERII | Avispea mõõga sünnipäeva tähistanud legendaarne metsavend leidis üles oma punkri