Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paljud ettevõtjad on minetanud seaduskuulelikkuse – illegaale avastatakse riburada

30.11.2020
Nii töötavad ukrainlased oma kodumaal Chornomorskis.

Ettevõtjad, kes on valitsust võõrtööjõu mittelubamise pärast palju kritiseerinud, on võtnud töömigratsiooni oma kätesse ehk asunud võõraid illegaale sisse smugeldama.

Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud kontrollisid möödunud nädalal Jõgevamaa erinevaid ettevõtteid ning paljastasid hulga illegaalseid võõrtöölisi, kirjutab BNS.

Kokku kontrolliti 27. novembril kuut juriidilist ning 28 füüsilist isikut ning tuvastati, et kümne Valgevene ja kaheksa Ukraina kodaniku töötamine ei olnud politsei- ja piirivalveametis nõuetekohaselt registreeritud, märkis Lõuna prefektuuri pressiesindaja BNS-ile. Lisaks tuvastati, et seitse Ukraina kodanikku viibivad Eestis seadusliku aluseta.

Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Tauno Tammik rääkis, et piiriametnikud viisid möödunud nädalal kolmel päeval ka Kagu-Eestis läbi kontrollaktsiooni, mille eesmärgiks oli kontrollida, kas Eestisse tööle saabunud välismaalastel on seaduslik alus siin töötamiseks ning viibimiseks.

“Esmaspäeval ja kolmapäeval kontrollisime kahte Võrumaal tegutsevat ettevõtet, kus kontrollisime kokku kolme juriidilist ja 38 füüsilist isikut ning tuvastasime, et 37 välismaalase lühiajaline töötamine ei olnud nõuetekohaselt politsei- ja piirivalveametis registreeritud. Lisaks avastasime, et neljal kontrollitud välismaalasel puudus seaduslik alus Eestis viibimiseks. Seaduste vastu eksinud välismaalastele aga ka registreeringuta töötamist võimaldanud tööandjale määrati rahatrahvid. Lisaks koostati seadusliku aluseta riigis viibinutele ettekirjutus riigist lahkumiseks ning kehtestati pooleks aastaks riiki sissesõidukeeld,” ütles kontrollaktsiooni läbiviinud politseileitnant Tammik.

Nagu paari maakonna pealt on näha, on illegaalne tööjõud Eestis endiselt väga suureks probleemiks. (BNS)