Paljukiidetud ukrainlasi saadavad seaduserikkumised – politsei saatis riigist välja 14 välismaalast

Eesti,
©Scanpix
Tallinn ehitab ja peamisteks lihttöölisteks on ehitusplatsidel endisest NSV Liidust tulijad, mis tähendab venekeelset töökeskkonda. Pilt on illustratiivne.

Politsei saatis riigist välja ühe Moldova kodakondsusega mehe ning 13 Ukraina kodanikku, mis näitab võõrtööjõuga seotud ulatuslikke seadusrikkumisi nii võõrtööliste kui ka Eesti ettevõtjate poolt.

Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus koostas teisipäeval lahkumisettekirjutuse Moldova kodanikust mehele, kes viibis ja töötas Eestis seadusliku aluseta 16 päeva, edastas prefektuur. Mehele määrati üheks aastaks ja kuueks kuuks sissesõidukeeld. Ka koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus lahkumisettekirjutuse Ukraina kodanikust mehele, kelle töötamine Eestis ei olnud nõuetekohaselt registreeritud. Mehele määrati üheks aastaks ja kuueks kuuks sissesõidukeeld.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teisipäeval lõpetas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus ennetähtaegselt Ukraina kodanikust mehe viisavaba viibimisaja Eestis. Mehele koostati lahkumisettekirjutus ja määrati kolmeks aastaks sissesõidukeeld. Lisaks sai lahkumisettekirjutuse Ukraina kodanikust mees, kelle töötamine Eestis ei olnud nõuetekohaselt registreeritud. Samuti oli ta viibinud 27 päeva Eestis seadusliku aluseta. Mehele määrati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsiooniametnikud kontrollisid Tartumaa ettevõtteid selgitamaks, kas sel töötavatel inimestel on seaduslik alus riigis viibimiseks ning töötamiseks. Kontrollkäigul avastati ühest ettevõttest üheksa Ukraina kodanikku, kelle töötamine Eestis ei olnud nõuetekohaselt registreeritud. Neile määrati rahatrahvid ning nende viisavaba viibimine Eestis lõpetati ennetähtaegselt.

Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik koostas ettekirjutuse Eestist lahkumiseks 1989. aastal sündinud Ukraina kodanikule, kes viibis Eestis seadusliku aluseta 11 kalendripäeva. Mehele määrati sissesõidukeeld üheks aastaks.

Eesti ehitusplatsidel kõlab juba peamiselt vene keel, mis näitab eesti keele kadumist töökeskkonnast ja selle asendumist NSV Liidu rahvaste vahelise suhtlemise keelega. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused