Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paljukiidetud ukrainlasi saadavad seaduserikkumised – politsei saatis riigist välja 14 välismaalast

-
29.09.2021
Tallinn ehitab ja peamisteks lihttöölisteks on ehitusplatsidel endisest NSV Liidust tulijad, mis tähendab venekeelset töökeskkonda. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Politsei saatis riigist välja ühe Moldova kodakondsusega mehe ning 13 Ukraina kodanikku, mis näitab võõrtööjõuga seotud ulatuslikke seadusrikkumisi nii võõrtööliste kui ka Eesti ettevõtjate poolt.

Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus koostas teisipäeval lahkumisettekirjutuse Moldova kodanikust mehele, kes viibis ja töötas Eestis seadusliku aluseta 16 päeva, edastas prefektuur. Mehele määrati üheks aastaks ja kuueks kuuks sissesõidukeeld. Ka koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus lahkumisettekirjutuse Ukraina kodanikust mehele, kelle töötamine Eestis ei olnud nõuetekohaselt registreeritud. Mehele määrati üheks aastaks ja kuueks kuuks sissesõidukeeld.

Teisipäeval lõpetas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus ennetähtaegselt Ukraina kodanikust mehe viisavaba viibimisaja Eestis. Mehele koostati lahkumisettekirjutus ja määrati kolmeks aastaks sissesõidukeeld. Lisaks sai lahkumisettekirjutuse Ukraina kodanikust mees, kelle töötamine Eestis ei olnud nõuetekohaselt registreeritud. Samuti oli ta viibinud 27 päeva Eestis seadusliku aluseta. Mehele määrati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsiooniametnikud kontrollisid Tartumaa ettevõtteid selgitamaks, kas sel töötavatel inimestel on seaduslik alus riigis viibimiseks ning töötamiseks. Kontrollkäigul avastati ühest ettevõttest üheksa Ukraina kodanikku, kelle töötamine Eestis ei olnud nõuetekohaselt registreeritud. Neile määrati rahatrahvid ning nende viisavaba viibimine Eestis lõpetati ennetähtaegselt.

Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik koostas ettekirjutuse Eestist lahkumiseks 1989. aastal sündinud Ukraina kodanikule, kes viibis Eestis seadusliku aluseta 11 kalendripäeva. Mehele määrati sissesõidukeeld üheks aastaks.

Eesti ehitusplatsidel kõlab juba peamiselt vene keel, mis näitab eesti keele kadumist töökeskkonnast ja selle asendumist NSV Liidu rahvaste vahelise suhtlemise keelega. (BNS-UU)