Pankur: energiahindade tõus ei ole vabaturumajanduslik, vaid poliitiliselt paika pandud

Eesti,
©Uued Uudised
Elektrijaam

Swedbank Eesti juht Olavi Lepp ütles “Esimeses Stuudios”, et energiahindade tõus lähiajal jätkub, kerkinud on nii bensiini- kui ka diislihind, gaasi- ja elektrihind ning kaugküttehinnad on alles tõusu alustamas.

Kõrgeid energiahindu saaks Lepa sõnutsi ohjeldada valitsus.

“Ilmselgelt ei ole tegemist klassikalise vabaturumajandusega. Meil on siin päris palju moonutusi – on geopoliitilisi moonutusi, on meie enda keskkonna säästmise soovid ja seeläbi CO2 kvoodi loogika, mis on teinud selle turu teistsuguseks kui ta oleks võib-olla vabal turul. Seetõttu võib-olla pigem küsimus on see, et kui see on poliitiliselt reguleeritud turg, siis ilmselt ka lahendused on kuskil poliitikute käes,” kommenteeris ta.

Valitsuse senised sammud, näiteks võrgutasu osaline kompenseerimine, ei ole Lepa arvates tõhusad.

Keskmise kodutarbija gaasipaketi hind on aastaga neljakordistunud. Utilitas tõstis detsembrist Tallinna võrgupiirkonnas toasoojuse hinda 65,5 protsenti. Rapla võrgupiirkonnas on hinnatõus 14,5 protsenti. (ERR)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused