Pankurite huve esindav Reformierakond jätkab rahvalt heakskiidu saanud pensionireformi vastu sõdimist

Eesti, Majandus,
- Updated
©Scanpix
Rõivas ja Kallas intriige punumas

Reformierakonna riigikogu saadikud esitasid valitsuskoalitsiooni teist pensionisammast vabaks laskvale eelnõule 739 muudatusettepanekut, et takistada seaduse vastuvõtmist.

Muudatusettepanekute hulk ei ole nii suur mitte seepärast, et eelnõu paremaks teha, vaid ajada seaduse menetlemine umbe. Enamikul taolistel muudatusettepanekutel puudub sisu, vaid need on stiilis asendada sõna ’ja’ sõnaga ’ning’.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakond sõdib selle vastu, et teine pensionisammas muutub vabatahtlikuks ja annab inimestele võimalus sinna kogutud raha välja võtta.

Sellega läheb Reformierakond vastu inimeste õigusele ise oma raha üle otsustada. Samuti seisab oravapartei vastu rahva tahtele. Turu-uuringute ASi korraldatud ja MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud uuringust selgub, et enamik inimesi kiidab heaks valitsuse otsuse muuta teine pensionisammas vabatahtlikuks. Teise samba vabatahtlikuks muutmist toetab 68% ning vastu on 21% pensionikogujatest.

Pensionireformi toetajad on uuringu andmetel ülekaalus peaaegu kõigis sotsiaal-demograafilistes gruppides. Samuti on reformi pooldajad ülekaalus peaaegu kõikide erakondade toetajate seas, vaid Reformierakonna toetajate seas on pooldajaid ja vastaseid võrdselt 46 protsenti.

Vastuolijate hulk Reformierakonna toetajate leeris ei ole üllatav. Need inimesed on uskuma jäänud oravapartei liidrite desinformatsiooni nn pensionisammaste lammutamisest. Paraku ei ole suur osa Reformierakonna toetajatest kursis sellega, et oravapartei kaitseb penisonireformi kritiseerides oma suurrahastajate, sealhulgas pankurite huve. Pankurid on arusaadavalt häiritud, sest pensionireformi tulemusel jääb börsidel keerutatavat raha vähemaks ja see tähendab pankadele väiksemaid kasumeid.

Pensionireformi vedava rahandusministri Martin Helme sõnul ei toimu tegelikkuses mingit pensionisamba lammutamist, vaid reform toob kaasa senisest suurema valikuvabaduse pensioniotsuste tegemisel. Soovijad saavad jätkata teise pensionisambasse kogumist nii, nagu nad on seda seni teinud. Samas on võimalik lõpetada maksete tegemine, kuid jätta kogutud raha pensionifondi alles. Kolmas võimalus on lõpetada maksete tegemine ja kogutud raha välja võtta.

Tuntud ettevõtja ja majandusekspert Indrek Neivelt on võtnud olukorra tabavalt kokku, öeldes: „Väga hea otsus [pensionireform – toim.] valitsuse poolt. See on justkui pärisorjuse kaotamine kakssada aastat tagasi. On omamoodi paradoksaalne, et konservatiivide valitsus annab inimestele vabaduse ise otsustada ning liberaalid on selle vastu.“

Reform käivitub järgmisel aastal. Avalduste esitamise tähtaeg maksete lõpetamiseks, nendega uuel aastal alustamiseks või ka raha väljavõtmiseks on 31. august 2020.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused