Paradoks: Trumpi sõimata soovinud ekspresident Ilves hoopis toetas tema sõnu

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Toomas Hendrik Ilves varjab kodumaal silmi mustade prillidega, välismaal on see-eest Eestit kritiseerima julge.

Endine riigipea Toomas Hendrik Ilves on võtnud sõna seal, kus ta poleks pidanud seda tegema – ja jäi seda tehes ise lolliks.

Eesti endine president Toomas Hendrik Ilves vastas USA riigipea Donald Trumpi soovitusele välismaist päritolu kongressisaadikutele oma esivanemate maale naasta ja seal asjad korda teha, et tema just nii tegigi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ilves vanemad lahkusid Nõukogude okupatsiooni eest Teise maailmasõja lõpus Rootsi ning sealt edasi USA-sse, kus Ilves ka üles kasvas. Ta on töötanud Eesti suursaadikuna Ameerika Ühendriikides, välisministrina ja kaks ametiaega Eesti presidendina. Ilves oli üks Eesti digitaalse hüppe initsiaatoritest, kirjutab ERR.

Ilves positiivne roll Eestis on kahtlemata olemas, seda Uued Uudised ei eita. Kuid oluline on hoopis see, et kui ta esimesel ametiajal tundus progressiivsena, siis teise presidentuuri aegadel muutus Ilves ühiskonda lõhestavaks teguriks, ning asus rahvusriiki sisse vedama multikultuursust ja globalismi.

Ilvese manitsevad kõned muutusid ajapikku oma rahva sõimamiseks, tema eestlust toetavad ütlemised seda sarjavateks, tema ühendav tegevus lõhestamiseks, tema eestimeelsus globalismiülistuseks. Väga halvasti lõppes tema presidendiks olek tänu “ärmatamisele” – eesti rahvas maksis kinni riigipea kodutalu ülalpidamise.

Toomas Hendrik Ilves on endiselt populaarne, kuid seda vaid välismaa globalistlikes ringkondades – kodumaal on ta pigem vihatud ja põlatud, sest ka praegu jätkab ta Eesti maine hävitamist, et oma ego rahuldada ja näidata, nagu tema ajal olnuks kõik hästi, nüüd aga mitte.

Naljakas kogu loo juures on see, et Ilves ju tegelikult toetab Donald Trumpi – mingu Ilhan Omar tõepoolest Somaaliasse tagasi, saagu esimeseks naispresidendiks ja tehku džihadistipesast digiriik.

ERR väidab ka, et “Nimekad kuulsused kritiseerivad Trumpi rassistlike säutsude pärast”, kuid on samas välja toonud vaid üksikuid nimesid, kellest enamik on teisejärgulised.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused