Pärast Norstati ütleb ka Kantar Emori küsitlus, et toetus EKRE-le on tõusuteel

Eesti,
©UU
Praeguses kriisis on EKRE ainus lootus.

Eesti inimesed hakkavad üha rohkem aru saama, et Reformierakond tähendab hukatust ja EKRE lootust.

Kui veel augustis oli Reformierakonna edu EKRE ees kindlad 13 protsendipunkti, siis septembris kahenes see kuuele, selgus ERR-i tellitud Kantar Emori üle-eestilisest küsitlusest. Keskerakond kaotas jätkuvalt toetust ja seda eeskätt muust rahvusest valijate seas.

Reformierakonda toetas septembriküsitluses 29 protsenti, mis on erakonna jaoks nõrgim tulemus alates maikuust. Augustis oli peaministripartei toetus 31 protsenti.

Seevastu EKRE kasvatas septembris oma toetuse aasta kõrgeimale tasemele ehk 23 protsendile. Veel augustis oli neil toetajaid 18 protsenti.

Kolmandal kohal oli Keskerakond, kuid seda aasta madalaima toetusnumbriga – septembris oli nende toetus 14 protsenti. Augustis oli tsentripartei toetus 16 protsenti. Keskerakonna toetus on aga langenud just venekeelsete valijate seas.

Eestlaste seas on EKRE valijate teine eelistus 24 protsendiga, mis on selgelt parem tulemus kui augusti 19 protsenti. Muust rahvusest inimestest toetab EKRE-t 18 protsenti. (ERR)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused