Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Paremini hoitud Eesti”: Päästeameti eelarvekärbe viib kuni nelja komando sulgemiseni

-
13.09.2022
Päästjad Riigikogu ees meelt avaldamas.
© Uued Uudised

Eesti Päästeala Töötajate Ametiühing (EPTAÜ) pöördus peaminister Kaja Kallase poole, et riik otsiks lahendust päästeameti eelarvekärpest loobumiseks, sest vastasel juhul läheb sulgemisele kuni neli päästekomandot.

EPTAÜ toob pöördumises välja, et päästjate madalate palkade tõttu on üha raskem leida uusi töötajaid ja täita vabanenud töökohti.

„Päästeameti töötajaskond vananeb, halvenevad tervis ja töövõime. 2023. aasta riigieelarve palgatõusu prioriteetsetest gruppidest on päästjad konkurentsitult kõige halvemas seisus. Päästeameti tegevuskulud on kõrge inflatsiooni tõttu sügavas miinuses ja nende arvelt kärpenõuet täita pole võimalik,” kirjutas EPTAÜ peausaldusisik Kalle Koop peaminister Kaja Kallasele saadetud pöördumises.

EPTAÜ teeb ettepaneku alates 2023. aastast viia Eesti päästjate palk Eesti keskmise palga tasemele. Kui eelarvekärbe jääb jõusse, tuleb EPTAÜ-le teadaolevalt sulgeda kolm-neli päästekomandot, mis kahjustaks oluliselt abi kvaliteeti ja kättesaadavust, vähendades seeläbi inimeste turvalisust.

Lisaks tegi EPTAÜ peaminister Kaja Kallasele ettepaneku luua ja püsirahastada päästjate töö raskusastet ning riske arvestav sotsiaalsete tagatiste süsteem. Ühtlasi soovi päästjate ametiühing kohtuda valitsuse esindajatega, et päästjate muresid lähemalt arutada ja leida tekkinud olukorrale lahendus. (BNS)