“Parempoolsed” astusid solgiämbrisse, kui hakkasid kritiseerima ühe ametiala eetikanõukogu

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Isamaa peaks minema paremale, Viktoria Ladõnskaja-Kubits vasakule. Pilt on illustratiivne.

Isamaa “parempoolsed” ei tundu midagi jagavat sellest, millised on poliitilised kemplused ja mida tähendab niiöelda tsunftisisene “omade” käitumise arutamine.

“Parempoolsed” tegid kolmapäeval avalduse, milles kritiseeriti prokuratuuri eetikanõukogu otsust tunnistada praegu prokuratuuri teenistuses oleva endise peaprokuröri Lavly Perlingu liitumine “Parempoolsetega” ebaeetiliseks. Isamaa separatistid väidavad nimelt, et tegu olevat poliitilise sekkumisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ilmselt ei saanud libaparempoolsed aru, et siin polnud tegu üldse mingi poliitilise otsusega – ühe ametiala inimesed tulid kokku, et arutada, kas nende kolleeg pole üle astunud piiridest, mida näeb ette nende ühine ametieetika.

Samasuguseid küsimusi kogunevad aegajalt arutama kohtunikud, advokaadid, ajakirjanikud, seadusandjad ja paljud teised ametiühendused ehk vana mõiste järgi tsunftid. Nemad teavad kõige täpsemalt, kas nende kolleeg on astunud üle piiri või mitte.

“Rünnak prokuratuuri vastu on eriti inetu just seetõttu, et Lavly Perlingu käitumise hukka mõistnud prokuratuuri eetikanõukogusse kuuluvad väga kogenud ja teenekad prokurörid, kelle poliitilises sõltumatuses ja erapooletuses ei tohiks küll kellelgi vähimatki kahtlust olla. Ma loodan, et avalduse teinud isikud saavad aru, et nad on oma süüdistustega üle piiri läinud ja vabandavad,” selgitas justiitsminister Aeg.

Minister on asja sisu tabanud – prokuröri tegevuse üle otsustasid teised prokurörid, kes teavad nende siseasju kõige paremini. Isamaa “parempoolsed” aga kippusid ronima ühe tsunfti tegevusmaale, et keerata ühe oma potentsiaalse uue liikme tegevuse eetilisuse üle arutamine poliitiliseks kiusuks.

Kahtlemata on prokuratuuri töö suhtes ka rahvuskonservatiividel suuri pretensioone, kuid sisemise ehk ametialase eetika üle otsustavad kõige paremini sealsed töötajad ise, kes teavad paremini, kusmaale ja millised piirid on käitumises ette kirjutatud. Perling näiteks läks liiga vara poliitikasse, olemata ametkonnaga sidemeid lõplikult katkestanud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused