Pärnu linnavolikogu pooldab haldusreformist tulenevat laienemist

Eesti,
- Updated

Pärnu linnavolikogu otsustas Pärnu linna ühinemise Are, Audru, Paikuse, Sauga, Tori ja Tõstamaa vallaga heaks kiita ja rahvaarutelule saata, keskfraktsioon hääletas ühinemislepingu projekti vastu, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu Postimees kirjutab:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kosenkraniuse sõnul kasvaks ligikaudu 60 000 elanikuga linnas omavalitsuse juhtimisvõimekus ja Pärnu tugevdaks oma positsiooni regioonikeskusena. Samas on ühinemislepingu projekti kirjutatud põhimõte, et miski ei tohi muutuda kodanikule halvemaks. “Selleks, et maha võtta hirme, nagu koguks Pärnu linn raha endale, on kuni 2021. aastani kokku lepitud, milliseid investeeringuid piirkondades tehakse,” selgitas Kosenkranius.

Häältega 23 poolt ja seitse vastu otsustati ühinemisleping heaks kiita ja avalikustamisele saata. Lepingut tutvustatakse 5.–25. septembrini linnavalitsuses ja linna kodulehel, sel ajal oodatakse ühinemislepingu projekti muudatusettepanekuid. Volikogu kavatseb ühinemislepingu heaks kiita novembris, uus omavalitsus sünnib pärast 2017. aasta sügisel toimuvaid kohalikke valimisi.

________

  1. Teet Roosaar. Linnavolikogu toetas Pärnu laienemist. (Pärnu Postimees)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused