Pärnu linnavolikogu pooldab haldusreformist tulenevat laienemist

Eesti,
- Updated

Pärnu linnavolikogu otsustas Pärnu linna ühinemise Are, Audru, Paikuse, Sauga, Tori ja Tõstamaa vallaga heaks kiita ja rahvaarutelule saata, keskfraktsioon hääletas ühinemislepingu projekti vastu, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu Postimees kirjutab:

Kosenkraniuse sõnul kasvaks ligikaudu 60 000 elanikuga linnas omavalitsuse juhtimisvõimekus ja Pärnu tugevdaks oma positsiooni regioonikeskusena. Samas on ühinemislepingu projekti kirjutatud põhimõte, et miski ei tohi muutuda kodanikule halvemaks. “Selleks, et maha võtta hirme, nagu koguks Pärnu linn raha endale, on kuni 2021. aastani kokku lepitud, milliseid investeeringuid piirkondades tehakse,” selgitas Kosenkranius.

Häältega 23 poolt ja seitse vastu otsustati ühinemisleping heaks kiita ja avalikustamisele saata. Lepingut tutvustatakse 5.–25. septembrini linnavalitsuses ja linna kodulehel, sel ajal oodatakse ühinemislepingu projekti muudatusettepanekuid. Volikogu kavatseb ühinemislepingu heaks kiita novembris, uus omavalitsus sünnib pärast 2017. aasta sügisel toimuvaid kohalikke valimisi.

________

  1. Teet Roosaar. Linnavolikogu toetas Pärnu laienemist. (Pärnu Postimees)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused