Pärnumaa rahvuskonservatiivid aitasid Lääneranna osakonna aktiivselt käima panna

Rubriik Eesti On
©EKRE
EKRE inimesed Läänerannal uut osakonda loomas.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kasvab jõudsalt ja avab oma osakondi üha enamates Eestimaa paikades.

Esmaspäeval, 28. mai õhtul sõitis EKRE Pärnumaa juhatus täies koosseisus Lihulasse ning koos Lihula ja Hanila EKRE liikmetega asutati Pärnumaa uues Lääneranna vallas (endised Varbla, Koonga, Hanila ja Lihula vallad) Lääneranna osakond. Üksmeelselt valiti esimeheks Lihula ettevõtja Viktor Kuuse ja aseesimeheks endine õpetaja Ülle Pärnpuu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Koosolekul osales erakonna esimees Mart Helme ja Särtsu pubi sai täis rahvast, kellest pooled olid kohalikud elanikud, kes polnud küll erakonna liikmed, kuid kes osalesid ligi kolm tundi kestnud koosviibimisel lõpuni. Koosoleku lõpuks kirjutati neli liitumisavaldust, millest kahes  avaldati soovi liituda Pärnumaa ringkonnaga. Kuna kohal oli kogu Pärnumaa juhatus, siis said uued liikmed ka koheselt vastu võetud.

2017. aasta omavalitsusreformiga liideti sunniviisiliselt  Pärnumaaga kaks valda Läänemaalt (Lihula ja Hanila). Seni olid need vallad Läänemaa niigi hõreda asustuse ja väheneva elanikkonnaga Läänemaa koosseisus, kus inimeste elukorraldus oli ajalooliselt nii kujunenud, et lähimaks keskuseks peeti Haapsalu linna.

„Pärnumaa on suuruselt veelgi kasvanud, kuid omavalitsuste suurenemised ei näita häid juhtimise ja elu korralduse märke. Kogu asjaajamine meenutab suurt kolhoosi, mida Eestimaal veel mäletatakse, milleni see viis,“ kirjutab Pärnumaa osakonna esinaine Helle Kullerkupp.

Uues Lääneranna vallas on EKRE liikmeid kokku 67, kelledest Lihulas ja Hanilas elab 34 liiget. Põhikirja järgi saab iga liige vabalt valida, millisesse ringkonda ta soovib kuuluda. Nii on Pärnumaal 740 liikme  hulgas inimesi Saaremaalt ja Valgast. Ringkond on võtnud eesmärgiks aasta lõpuks kasvatada liikmeskond 800-ni, mis on peale Lääneranna nimekirjade korrigeerimist kindlasti saavutatav.

Pärnumaa liikmeskond on juba mõned kuud teinud Lihula meeskonnaga koostööd ja tutvunud Läänemaa laatadel (Kõmsis ja Lihulas) kohaliku elanikkonnaga. Kõmsi laada korraldaja oli hämmeldunud, nähes 13. mail  EKRE telki ning ei suutnud meenutada ühtegi poliitilist ühendust, kes oleks ääremaal käinud.

Lihula laadal 27. mail võeti EKRE nii hästi vastu, et kogu kaasavõetud jagamise materjal oli paari tunniga otsas. Kusjuures ajalehti, õhupalle, rukkililleseemneid, kommi ja temaatikaga tikutopse oli väikese koha kohta palju kaasas.

Kahe laada vahepeal saatis Pärnumaa ringkonnas loodud MTÜ Aita Meie Inimest 50 toiduabikotti Lihulasse puudust kannatavate lastega peredele jagamiseks. Kahjuks oleks võinud toiduabi olla mitu korda rohkem. Seda ostetakse erakonna liikmete kogutud rahaliste annetuste  ja heategevuslikust müügist saadud raha eest. Ühe koti maksumus on püsinud 10 euro ringis.

MTÜ on toiduabi selliselt jaganud juba 2015. aastast alates. Alustati koostöös Pärnu Leivakirikuga ja kolme korraga on Pärnu Toidupank saanud kokku 170 toidukotti. Järgmisena saab Lääneranna osakond riideabi ning korraldab heategevuslikku müüki, et korrata toiduabi oma piirkonnas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused