Parteijuhtidest tegi kõige parema tulemuse Mart Helme

Eesti,
- Updated
Mart Helme
©Kalev Lilleorg
Mart Helme kinnitab, et EKRE võimule tulles saavad eestlased oma riigi tagasi.

Erakonna esimeestest tegi kogutud häälte üldarvult parima tulemuse Hanno Pevkur, kuid ringkondade erinevaid suurusi aluseks võttes tegi oma ringkonnas parima tulemuse Mart Helme. Reformierakonna esimees Hanno Pevkur sai Tallinnas Mustamäel 3597 valija toetuse. Erakondade esimehed kandideerisid väga erineva suurustega valimisringkondades. Pevkuri Mustamäe valimisringkonnas käis valimas 29 693 ehk Pevkuri 3597 häält on sellest 11,8%, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paremuselt teise tulemuse häälte üldarvult tegi EKRE esimees Mart Helme Pärnus, kes kogus 2304 häält. Pärnus oli valijaid 16 340 ehk Helme kogus 14,1% oma ringkonnas antud häältest ja oli selles võrdluses kõikidest kandideerinud parteijuhtidest edukaim.

Kolmanda tulemuse häälte üldarvult tegi sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski, kes kogus Tallinna Kesklinnas 1374 häält. Kesklinna ringkonnas käis valimas 24 633 inimest ehk Ossimovski kogus 5,6% oma ringkonnas antud häältest.

Neljanda tulemuse häälte üldarvult pälvis Põhja-Tallinnas kandideerinud Roheliste liider Züleyxa Izmailova, kes sai 662 valija usalduse. Põhja-Tallinnas käis valimas 25 722 inimest ehk Izmailova kogus 2,6% oma ringkonnas antud häältest.

Viienda koha häälte üldarvult sai Viljandis kandideerinud IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder 324 häälega. Samas peab tema puhul arvestama, et selles valimisringkonnas käis valimas 7396 inimest ehk Seeder kogus 4,4% oma ringkonnas antud häältest ja oli selles võrdluses Izmailovast edukam ega jäänud palju alla ka Ossinovskile.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja Vabaerakonna esimees Artur Talvik neil valimistel ei kandideerinud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused