Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Puustusmaa: Krimm langes ühegi lasuta, sest Venemaa oli sinna toonud massiliselt “viiendat kolonni”. Nüüd on neil massimigratsiooniga sama võimalus Eestis

25.10.2022
Paul Puustusmaa
© UU

Esmaspäeval Riigikogus toimunud arutelul hoiatas EKRE saadik Paul Puustusmaa praeguse massimigratsiooni eest, millega võivad Baltikumi tulla Vene agendid, valmistamaks siin ette uut Krimmi.

“Oluline on rõhutada, et kui me räägime Ukrainast ja liitlassuhetest, siis üles ehitatud paradigmad, et rahvuskonservatiivid on Ukraina vastu, on täiesti ummiktee. Meie küsimus täna on selles, et kas me aitame Ukrainat või me õõnestame iseenda jalgealust.

Konservatiividele on  aeg-ajalt ette heidetud seda, et me püüame oma pilku hoida kiivalt minevikus. Mina ütlen, et, see vastab suures osas tõele. Me hoiame pilku minevikus. See on sellepärast, et läbi mineviku me suudame näha tulevikku. Me võtame minevikukogemusest seda tarkust, mida on meil tuleviku jaoks vaja, sellepärast et tarkus ja alahoidlikkus sünnivad mineviku kogemustest. Lennart Meri, meie president, on kunagi öelnud, et kogemustega on juba kord nii, et neid leiab ainult minevikust. Mitte teades minevikku, me ju kujundame oma tulevikku halvasti ja valesti.

Ja siit on see hoiatus, kuhu ma tahtsin jõuda. Jõuame nüüd nende migrantide voo juurde ja ärme hakkame siin rõhutama Ukrainat. Küsimus on selles, et meie riik on auklik. Ta on täiesti auke täis nagu sõel. See ei ole saladus, et viimase poole aastaga on kokku 130 000 inimest tulnud. Öeldakse küll, et siin on meil ajutise kaitse saanuid 37 000, aga meil on kuskil ikkagi 60 000 kurat teab kus kohas, me ei kontrolli neid. Lõunapiir on vaba. Peaminister ütles, et meil on pisteline kontroll, mis tolku sest pisteliselt kontrollist on. Me ikkagi ei tea, kuidas nad tulevad, meil puudub kontroll omaenda riigi territooriumil toimuva üle.

Ma tuletan siin meelde, et kui 2014. aastal algasid Ukraina sündmused, siis imestati, kuidas Krimm kukkus ilma ühegi pauguta. Aga kõik algas ettevalmistusest ja milline oli see ettevalmistus? Üle Ukraina piiri tulid  kümned tuhanded “omad” inimesed. Täna oli üks artikkel sõjaekspert Roman Svitanilt, see on Eesti Päevalehes, kirjutati, et ahastasime siin Baltimaadel, kui aastal 2014 Ukraina sõjaväelased läksid massiliselt üle vene poolele, keegi ei tulistanud ühtegi pauku.

Keegi ei tulistanud ühtegi pauku, kuidas see siis venelastel õnnestus? Ja vastas sõjandusekspert niimoodi: aga väga lihtsalt, millalgi 2004. aastal viisid venelased läbi erioperatsiooni, tõid oma agente massiliselt Ukrainasse, said neile Ukraina passid, mõnes piirkonnas olid Ukraina võimud lojaalsed Venemaale, läbi imbunud nendest vene agentidest, neid agente oli palju Ukraina armees, jõustruktuurides ja nii edasi. Küsimus ei ole tõepoolest selles, kas me aitame põgenikke või ei aita. Meie mure kandub ühest lihtsast ja väga lähedasest minevikukogemusest, et mitte õõnestada enda riiki ja mitte lasta põhja minna Ukraina riigil.”

Allikas: Riigikogu stenogrammid