Paul Puustusmaa: Raiki ja Ligi aruanne ei kannata kriitikat, tegu on poliitilise deklaratsiooniga

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa.

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni liige Paul Puustusmaa (EKRE) peab opositsioonierakondade esindajate koostatud kokkuvõtet Louis Freeh advokaadibüroo palkamisest eksitavaks, deklaratiivseks ja poliitiliselt motiveerituks.

“Reformierakonna liikmete teostatud kokkuvõte on koostatud olulises osas asjaolusid tendentslikult peegeldades ning on seetõttu subjektiivne ja tervikuna poliitiliselt motiveeritud. Raport ei kannata kriitikat, koosnedes eksitavatest hinnangutest, mitte faktidest. Jutt advokaadibüroo palkamise läbipaistmatuse kohta ei ole põhjendatud,” ütles Puustusmaa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Koostatud on poliitiline deklaratsioon, mille käsitlemine parlamentaarse järelevalvena on tugevasti liialdatud. Selle aruande koostajad ei ole lähtunud ei õiglusest ega ka Eesti riigi poliitilistest huvidest. Jürgen Ligi tegevust erikomisjoni esimehena tuleb käsitleda meeleheitliku katsena takistada uurimast rahapesu, mis pandi toime tema enda ministriks oleku ajal.”

Puustusmaa peab Eesti riigi ja Louis Freeh advokaadibüroo vahel sõlmitud lepingut põhjendatuks ja toetust väärivaks.”Olen veendunud, et käsitletava lepingu sõlmimine ja sellega kaasnenud toimingud on kantud piisavast hoolsusest ning juhindunud riigi parimatest huvidest,” märkis Puustusmaa.

Puustusmaa ei näe põhjust Ligi ja Raiki raportit ka avalikkusel tõsiselt võtta. “Ligi ja Raiki tegevus on käsitletav tavalise poliitilise mudamaadlusena.”

Puustusmaa kinnitas, et omalt poolt esitas ta opositsioonipoliitikutele ettepaneku toetada valitsuse tegevust rahapesu uurimisel ja kompensatsiooni saamisel. Tema ettepanekut toetas ka Marek Jürgenson Keskerakonnast.

Kommenteerides Isamaa liikme Siim Kiisleri soostumist komisjoni lõppjäreldusega, mis võimaldas opositsioonipoliitikutel vastuoluline deklaratsioon avalikkuse ette paisata, ütles Puustusmaa, et tegemist on kahetsusväärse ilminguga Isamaa sees toimuvatest turbulentsidest.

„Sealne siseopositsioon, kuhu Kiisler kuulub, püüab näidata oma mõjuvõimu ja pöörata Isamaad antikonservatiivsetele ja liberaalsetele rööbastele. Aga ma ei usu, et Kiisleri tegevus mõjutab koalitsiooni ladusat koostööd tervikuna,” märkis Puustusmaa.

Taustaks: Riigikogu liikmed Jürgen Ligi ja Katri Raik tegid peaminister Jüri Ratasele ettepaneku lõpetada leping Louis Freeh ettevõttega FFS, sest see olevat nende hinnangul vastuolus Eesti huvidega ning praktikas mittetoimiv.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused