Peagi võib minna presidendivalimise seaduse muutmiseks

Eesti,
- Updated
©UU
Presidendiloss Kadriorus: paljude arvates ei ole praegu triigipea kogu rahva president.

Presidendivalimiste seadus vajab valitsuserakondade hinnangul muutmist, sest haldusreformiga on vähenenud omavalitsuste esindatus valimiskogus. Kuna sellega on kiire, peab Riigikogu asjas selguse saama käesoleval istungjärgul.

Haldusreformiga jäi omavalitsuste arv Eestis oluliselt väiksemaks. Seoses sellega on tekkinud ka uus olukord presidendi valimistel, kus valimiskogu, mis koosneb Riigikogu liikmetest ja kohalike omavalitsuste volikogude esindajatest, on nüüd teistsuguse proportsiooniga. Kui enne reformi moodustasid omavalitsuste esindajad kaks kolmandikku ja Riigikogu esindajad ühe kolmandiku valijameeste kogust, siis pärast reformi on proportsioon enam-vähem pooleks – Riigikogu liikmeid on 101 ja kohalike omavalitsuste esindajaid 107.

Valitsuserakonnad on seda teemat puudutanud, aga praegu on vara öelda, kas selles küsimuses jõutakse ühisele seisukohale. Ilmselt on ka opositsioonierakonnad selles küsimuses erinevatel seisukohtadel.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on olnud seisukohal, et presidendi peaks valima rahvas.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused