Pärast 8. detsembrit 1991 sündinud hallipassimehed vajavad Vene viisat

Eesti,
- Updated
VENE FÖDERATSIOONI SUUSAATKOND EESTI VABARIIGIS

Pärast 8. detsembrit 1991 sündinud hallipassiomanikud ehk kodakondsuseta Eesti ja Läti elanikud, kel on hallide kaantega isikutunnistus, vajavad nüüdseks Venemaale reisimiseks viisat.

Sellest teatas BNS-ile Venemaa Eesti saatkonna konsulaarosakonna ülem Aleksandr Orešnkov, märkides, et nõue tuleneb Venemaa presidendi 17. juunil 2008 üllitatud seadlusest number 977 “Lätis ja Eestis elavate endiste NSV Liidu kodanike, nüüdsete kodakondsuseta isikute Venemaale saabumise ja sealt lahkumise kord”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Orešnkovi sõnutsi laieneb presidendi seadlus Läti ja Eesti kodakondsuseta elanike viisavabaduse kohta endistele NSV Liidu kodanikele ja nende alaealistele lastele. “Jutt on nendest hallipassimeestest, kes sündisid pärast NSV Liidu kodakondsuse kadumist,” märkis Orešnkov, “NSV Liidu kodakondsus lakkas olemast 8. detsembril 1991, kui sõlmiti Sõltumatute Riikide Ühenduse loomise leping.”

Konsulaarosakonna esindaja meenutas, et Sõltumatute Riikide Ühenduse lepingus on juttu, et NSV Liit kui rahvusvahelise õiguse subjekt lõpetab oma olemasolu. See tähendab, et NSV Liitu ei ole tollest hetkest enam olemas ja kadus ka selle kodakondsus.

“NSV Liidu seadustes oli norm, et NSV Liidu kodanikud on ühtlasi ka liiduvabariikide kodanikud,” jätkas diplomaat.

Samas kasutatakse NSV Liidu kodakondsusse kuulumise tõsiasja praktiliste asjade lahendamiseks tänapäevani, mida kinnitab ka kõnealune seadlus. «Isikud, kes on sündinud pärast 8. detsembrit 1991, kodakondsuseta isikutel, kes olid NSV Liidu kodanikud ja kel on hall pass, vajavad täisealiseks saades Venemaale pääsemiseks viisat,” rõhutas Orešenkov, lisades, et alaealised ja need, kes sündisid nõukogude ajal, võivad Venemaal käia endistviisi viisata.

Diplomaat lisas, et mainitud sätted kodakondsuseta isikute suhtes kehtisid ka varem, kuid neid ei rakendatud täiel määral. “Praegu järgib Venemaa kehtiva seaduse sätteid hoolikamalt,” lisas Orešenkov.

Selle nädala alguses edastas telejaam LTV7, et Läti elanikust kodakondsuseta isikut, kes õpib Moskvas, ei lastud Vene piiril passikontrollist läbi.Temalt nõuti viisat, selgitades, et 10. augustist pääsevad üle Vene piiri vaid need Lätis elavad kodakondsuseta isikud, kes sündisid enne 1992. aasta veebruari. Läti saatkond aitas isikul vormistada transiitviisa, millega ta Lätti tagasi pääses.

BNS

FOTO: STANISLAV MOSHKOV/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused