“Pealtnägija” on kui Eesti ajakirjanduse “ämbrite” näidiseksemplar

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
ERR on ajakirjanduslikult pigem kollane meedia. Pilt on illustratiivne.

Eestil on kahjuks üha süvenev kogemus, et meedia võib lammutada kõike, sageli poliitilistel ja ideoloogilistel kaalutlustel.

Harju maakohus otsustas 8. juulil, et Eesti Rahvusringhääling avaldas 2019. aasta aprillis avaldatud saates ja artiklis ««Pealtnägija»: firmaveski 300 ettevõtte seas on ka kahtlane kool ja kirjastus» ebaõigeid andmeid ja tekitas sellega kahju, kirjutab Elu24.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esimese astme kohus rahuldas Ukraina päritolu ärimeeste ERR-i vastu esitatud hagi kolme hageja puhul täielikult ja suuresti ka kahe teise hageja puhul: vastavalt 80 ja 70 protsenti. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Uued Uudised ei puuduta kõnealust juhtumit, vaid “Pealtnägija” saadet üldse – liiga palju on moraalset ja hingelist kahju, mida see saade on tekitanud. Esimese näitena tuleb kohe meelde äsja meie seast lahkunud Mati Vetevool ja tema firma, mis jõudis tänu agressiivse ajakirjanduse ja riigiameti ühissurvele pankroti servale.

Tõde tõuseb, vale vaob: valet levitanud „Pealtnägija“ vabandab M.V. Wooli asjus, kuid kas ka Mart Järviku ees?

Kui “Pealtnägija” seostas spordi rahastajaid dopinguskandaalidega, kirjutas kolumnist Priit Tali: “Kes varem, kes hiljem, kes juba praeguseks saab aru, et Kärmas ei teinud põhimõtteliselt mitte midagi uut ega enneolematut. Skeem on ju ammu tuttav. Leitakse mingi inetu fakt või sündmus (kasvõi oletatav). Leitakse keegi tuntud isik, keda on (ükskõik kui kaudselt ja keerulist teed mööda) võimalik selle koledusega kuidagigi seostada. Ning seejärel paigutatakse suurte tähtedega pealkirjadesse kokku see kole fakt ja see isik. Nii, et lugeja teadvuses moodustuks terviklik ja otsene seos tagajärjest ja põhjusest, teost ja süüdlasest. Nii, et „põnev lugu“ läheks liikvele. Nii, et klikkide hulk kasvaks.”

Muidugi on “Pealtnägija” teinud ka head tööd, aga kõik positiivse varjutab see, kui astutakse ämbrisse. Või isegi ämbritesse.

Aga Eestis on hullematki ajakirjandust. Nagu Vilja Kiisleri saated. Või absurditeater nimega Delfi Faktikontroll.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused