Peaminister: EKRE sisepoliitika helistikku ei dikteeri! Aga EKRE on isegi intervjuu pealkirjas sees…

Eesti,
©Internet
Selline Jüri Ratase pakutav tulevik Eesti rahvusriigile küll kasu tooma ei hakka.

Kes koera saba ikka liputab, kui mitte koer ise – tegelikkus jääb kõvasti alla peaminister Jüri Ratase enesele suunatud kiidulaulule.

Peaminister on intervjuus Toomas Sildamile väitnud, et sisepoliitikat EKRE ei juhi. Samas aga on intervjuu pealkirjaks ERR-is: “Peaminister Ratas: sisepoliitika helistikku ei dikteeri EKRE” – kuigi Ratas väidab vastupidist, on kogu pika, maast ja ilmast rääkiva vestluse pealkirjagi EKRE kaudselt dikteerinud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paneb imestama, kuidas lätlasi nuumanud valitsusjuht pillub õõnsaid sõnu õiglasest riigist, inimeste võrdsusest, jõukast Eestist ja messiasest Keskerakonna näol, kui samas teatab statistikaamet: suhtelises vaesuses elas 2017. aastal 22,6% Eesti elanikkonnast, suhtelist vaesust kogevate inimeste osatähtsus suurenes varasema aastaga võrreldes 1,6 protsendipunkti. Absoluutses vaesuses elas 2017. aastal 3,4% elanikkonnast ehk 44 000 inimest, mis on 2016. aastaga võrreldes 0,2 protsendipunkti rohkem.

Ka Ratase valitsuses endas toimuvad kummalised asjad. Teisipäeval tuli välja, et Mailis Repsi ministeeriumis on kantsler Tea Varrak bolševistlikku korra kehtestanud, saades selle eest haridus- ja teadusministrilt 8200-eurose preemia. Reps tema juhtimisstiilis probleemi ei näinud ja pidas naiskomissari kindlakäeliseks juhiks, kes viib ellu vajalikke muudatusi. Kirjaliku pressiteates väitis ta, et avalikkuse ette jõudnud meediakajastused ei vasta tõele.

Mida aeg edasi, seda vesisemaks asi muutus, Reps pidi möönma suurt personalivoolavust, Ratas nõudis töörahu taastamist ministeeriumis ja kantsler Varrak võttis lõpuks jalad selga, olles eelnevalt süüdistusi eitanud ja laimuks nimetanud. Reps tunnistaski, et Varraku lahkumine on ainuõige samm. Kogu see saaga valitsusele au ei tee, sest see näitab, kuidas keskerakondlased oma toitumisahelat ülal peavad, seda vahelejäämisel kaitsevad, ja lõpuks peavad ikkagi tunnistama, et miski läks nihu.

Valitsus täitis tänavuse aasta tegevusprogrammist 94 protsenti, ütles peaminister Jüri Ratas. Valitsuse prioriteetideks olevat pöörata Eesti rahvaarv taas tõusule, suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust, viia Eesti välja majandusseisakust ning tugevdada riigi julgeolekut.

Rahvaarv on küll tõusule pöördunud, kuid sisserändajate arvelt; ühiskondlikku heaolu näitas eelnimetatud vaesuse kasv ja sidusust Jüri Ratase intervjuu-aegne rünnak EKRE vastu; majandus jäi ilma nii oma inimeste kütuse-, alkoholi- ja tubakaaktsiisist kui ka Soome turistide rahast, riigi julgeolekut aga “tugevdas” Deniss Metsavas ning rändepakti tegelikku mõju rahvusriigile saab peagi näha, kahjuks ilmselt halvast küljest.

EKRE liidrid on öelnud, et järgmist vasakvalitsust, kui selle moodustaks Keskerakond, sotsid ja “kahesajatajad”, Eesti enam üle ei elaks. Aga vasakpoolsete aeg ongi Euroopas otsa saamas…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused