Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaminister Jüri Ratase demagoogiline aastalõpuintervjuu originaalsusega ei hiilga

-
18.12.2018
Jüri Ratase aastalõpuintervjuu on täis valesid ja vassimist.
© Rauno Volmar/Ekspress Meedia

Peaminister Jüri Ratas andis Postimehele aastalõpuintervjuu, mis võiks olla toreda peaministri ilus tagasivaade aastasse, kui see poleks täis võltshoiakuid ja kahekeelsust.

Uued Uudised võtsid intervjuust välja seitse ütlust ja lisasid neile omad kommentaarid. Alustada võiks reporteri küsimusega: “Kui palju olete näinud pealt näinud olukordi, kus poliitikud teadlikult valetavad?”, Ratase järgneva vastusega: “Ma ei oska ühtegi sellist näidet tuua,” ning rahvuskonservatiivide portaali konstanteeringuga: “Ju siis pole peeglit ees olnud!”

“Minu roll on eeskätt hoida ühiskonnas rahu ja tasakaalu, eri pooli liita. /…/ Eesmärk peaks olema sidus ja tugev Eesti ühiskond. Et keegi ei tunneks, et on kõrvale tõrjutud. See on minu roll,” väidab Jüri Ratas.

Veidi allpool järgneb: “Ma olen ise erakonnas, mida on kümme aastat välistatud, öeldes, et selle erakonnaga me koostööd ei tee. Üldpõhimõte peaks olema see, et kui erakond on valitud riigikogusse, siis kedagi eos välistada ei tohi ega saa. Aga on piirid, mida mina koostöös ei saa ületada. Kui EKRE neid piire muudab, siis on teistmoodi, aga ta ei ole neid muutnud.”

Seega siis näeb peaministri tasakaalu ja rahu hoidmine ühiskonnas ning eri poolte liitmine välja nii, et kõik peavad mõtlema Keskerakonna vasakpoolset ja ideoloogiliselt “õiget” mõtlemist. Tema sidus ja tugev Eesti ühiskond tähendab, et kõik muudaksid piirid Ratase järgi – aga just vasakvalitsuse aegadel on EKRE liikmetes ja toetajates süvenenud tunne, et neid on ühiskonnast välja tõrjutud.

“Ja kui nõupidamine on kestnud tunde ja kokkulepet pole võimalik saavutada, siis tuleb alati mõelda, et päeva lõpuks on vaja ehitada sild. Poliitikas ei ole nii, et see on ühe mehe või naise show. Alati tuleb arvestada laiemat kandepinda ja see kandepind on Eestimaa,” ütleb Ratas. Piisab vaid tulekust Riigikogu valitsuse infotundi ja kohe on näha, milline ühemeheshow` seal käib – peaminister õpetab, manitseb, osatab, kritiseerib ja mõnitab opositsioonisaadikuid, minnes teatud küsimustes ka isiklikuks. Tema lahkudes on viimane kui sild põletatud!

“Jah, see on tõesti nii, et kui erakond ütleb, et me võtame kellelgi pead maha, siis see ei ole nali. Pea mahavõtmine tähendab inimese surma. See ei ole mulle tõesti vastuvõetav. Ei ole vastuvõetav ka see, kui öeldakse, et vene emakeelega inimene peab tööle kandideerides täitma mingeid täiendavaid tingimusi. See on läinud kuni rassini välja ja need on halvad ilmingud,” jutustab Ratas.

Samas keeldus peaminister andmast hinnangut Indrek Tarandi poolt sotsiaalmeedias levitatud soovile teha kodanlikele natsionalistidele kuklalaske, sotside Tartu-miitingu üleskutsele puua üles Ansip ja Savisaar, samuti ka Eesti 200 ja Tarandi provokatsioonidele. Jüri Ratas ei näinud riski selles, et integratsiooni musternäidiseks kuulutatud vene taustaga Deniss Metsavas oma integreerija sõjasaladused oma tõelisele kodumaale maha müüs, putinistid küüditatute mälestust jalahoopidega solvasid ja Tallinna linnavolikogu ruumes riigilipule kohta ei leitud – tema näeb vaid “oma inimeste”, globalismi- ja venemeelsete (ehk oma valijate) solvamist, mille nood ise esile on kutsunud!

Pealegi võiks peaminister endale selgeks teha, et “pea mahavõtmine” selles kontekstis tähendab ebapädevate ametnike kõrvaldamist tööst, mitte otsest timukakirve töösserakendamist. Seega oleks korrektne öelda, et valitsusjuht ei poolda vastava sõnavara kasutamist, kuid Ratas on mõtte seadnud just nii, nagu pandaks EKRE võimuletuleku korral kohtute ette üles pearaiumispakud.

“Ränderaamistiku teemas kõlas küll väga palju pooltõdesid ja libauudiseid. Ajakirjanduse töö on igati kvaliteetne. Esimese tohutu hüsteeria ja vale laine ränderaamistiku teemal võttis maha just ajakirjandus, andes realistlikku pilti,” ütleb Ratas. Pooltõed ja libauudised tulid paraku just Stenbocki majast ja välisministeeriumist, kus kohustuslik rändepakt “Hallelujah”-ks tõlgiti. Ajakirjandus just võimendas kogu juttu sellest, kuidas ränderaamistik olevat ohutu ja lausa tore, hoolimata sellest, et isegi maailmariik USA selle prügikasti saatis (miks ta seda tegi, seda isegi ei analüüsitud).

Kogu Jüri Ratase maailmavaate võiks kokku võtta tema lausesse: “Brexit ei ole hea ja ma arvan, et ükski pool ei tunne end praegu õnnelikuna.” See, et keegi ennast õnnelikuna ei tunne, on Nõukogude Liiduna käituva EL-i süü, kelle eesmärk pole mitte viisakalt lahku minna, vaid lahkuja korralikult läbi peksta ja paljaks röövida. See, et Brexit Ratase arvates hea ei ole, näitab, et tegu on niinimetatud majaneegriga, kes jääb oma isanda juurde ka siis, kui nad koos majja sisse põlevad; Suurbritannia käitus “põlluneegrina”, kellele on vabadus tähtsam ka siis, kui pole enam isandat, kes talle iga päev tüki maisileiba ulatab.

Allikas: Postimees