Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaminister Kaja Kallas ja saadik Valdo Randpere pühendusid valitsuse infotunnis Vene ohu eitamisele

17.11.2021
Valdo Randpere
© Uued Uudised

Kolmapäevases valitsuse Riigikogu infotunnis tegi Reformierakonna saadik Valdo Randpere taas peaminister Kaja Kallase suunal kraapsu, esitades küsimuse, millele vastamise eel kiitis peaminister “Aitäh, väga hea küsimus!” Laias laastus aga eitasid nii Randpere kui Kallas rändekriisi ohtu, millele viitavad ühe küsimus ja teise vastus.

Valdo Randpere naeris rändesurve ohu välja: “Tahaksin küsida selle Eesti-Vene piiri ja selle kaitstuse või selle kaitsmise hädavajalikkuse kohta. Üks asi on, et me peame kogu aeg tunnetama, et mingi oht on, seda enam, et meil piirilepingut ei ole, piiriehitus on pooleli. Aga teisest küljest ka selline paanika, nagu eelmine nädal lahti läks, et nüüd on Pihkvas juba lennujaam ja hakkavad kohe tulema ja hakatakse suunama siia, minu meelest see oli ka kahjulik, et sellises olukorras paanika on vaata et veel hullem kui see, et sa ei ole valmis, või sama hull vähemalt, et sa ei ole valmis põgenike tulekuks. Ma tahtsin küsida, et teie olete kindlasti paremini kursis kui mina sellega, et milline on see piiriületamise, ebaseadusliku piiriületamise sagedus või aktiivsus üldse viimasel ajal olnud, on midagi üldse märgata olnud. Varem me ikka kuulsime, et mingid külasepad kusagil Võru lähedal nägid vietnamlasi ja võtsid need kinni. Ja siis oli seal, et keegi ujus üle jõe ja keegi ei jõudnud üle jõe. Aga viimasel ajal tegelikult ma ei ole ühtegi uudist näinud selle kohta. Äkki teil on mingi parem informatsioon? Või on juba piir nii hästi turvatud, et tegelikult sealt tulek on juba praegu raskendatud?”

Peaminister Kaja Kallas vastas: “Tegelikult 2021. aastal ei ole migratsioon Eesti-Vene piiril tõusnud, pigem vastupidi. Kui me vaatame, viimase kuue aasta jooksul on Eesti-Vene piirilt kinnipeetavate inimeste suurusjärk olnud langustrendis. Kui 2015. aastal oli see 292 inimest, siis 2020. aastal 112 inimest. Selgelt on olnud langustrendis. Loomulikult, 2020. aastal oli COVID ja inimesed üldse liikusid vähem, aga kui me vaatame 2019. aastat, siis see oli 148 inimest. Tegelikult seda liikumist väga palju ei ole. Selle Valgevene kriisi osas ma tahaksin rõhutada seda, et tegemist on hübriidrünnakuga, kus Valgevenes režiim, Lukašenka kasutab inimesi relvana. Nad lükkavad neid inimesi Euroopa Liidu poole ja nad kasutavad neid inimesi ära. Need inimesed on Valgevenes seaduslikult, neile on antud viisad Valgevenesse tulekuks ja nad üritavad ebaseaduslikult ületada Euroopa Liidu piiri, mida Poola, Läti ja Leedu kaitsevad.
Nüüd, kui me räägime Pihkvast, siis Pihkva on Venemaa ja Venemaale tulekuks peab ka olema viisa. Meile ei ole teada, et Venemaa oleks oma viisarežiimi kuidagi lõdvendanud. Meile ei ole ka teada, et tegelikult Venemaa plaaniks mingeid suuri lende Pihkvasse. Pihkva lennujaam ei ole ka päris sellisel tasemel. Nii et meile teadaolevalt ohtu praegu Eesti piirile ei ole, aga alati tasub ette valmistada ja neid ettevalmistusi me teeme, et sellist olukorda Eesti-Vene piiril vältida.”

Kui jälgida Randpere küsimust, siis tundub mees olevat Kremli “kasulik idioot”, sest nii pime võib ainult rumal inimene või ehtputinist olla. Ilmselt oli ka Poola, Leedu ja Läti piiril enne rändekriisi algust väga vaikne, aga järsku läks ülipalavaks. Randperele on see lihtsalt “mingi oht”.

Kaja Kallas aga ajab veel rumalamat juttu – Venemaale saamiseks pidavat olema viisa ja see riik polevat oma viisarežiimi kuidagi lõdvendanud. Peaminister vist ei tea, et Venemaa on migrante juba täis, sest ka üks Eestisse saabunud sudaanlane, kes siin vägistamise pärast kohtu alla läks, oli pikalt Venemaal elanud ning rääkis vene keelt. Rändesurveks on seal migrante piisavalt ja neid on Kremlil alati lihtne juurde tuua, sest erinevalt Läänest saab Venemaal seadusi Kremlile sobivalt väänata.

Kui Venemaa tahab hübriidsõda korraldada, siis saavad migrandid küll neilt viisad väga libedalt, need lihtsalt tekitatakse. Ka Valgevenes ilmselt korraldati viisarežiim eelnevalt rändekoridori tekkimiseks sobivaks ning viisasid hakati vabalt andma ja pakkuma. Kui Kallas ei tea “suurtest lendudest Pihkvasse”, siis see ei tähenda, et neid pole ega tule, mille tõestuseks on allolev tõmmis. Pihkva lennuvälja mastaapidest aga annab teada ajakirjanik Andres Raid.

Kaja Kallas tõestas taas oma rumalust, Valdo Randpere aga oma ükskõiksust Eesti saatuse osas – tal ju topeltkodakondsus ja võimalus alati teise passiga minema liduda.