Peaminister Kaja Kallas jäi taas valetamisega vahele, sedapuhku siseturvalisuse osas

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas ei oska rahvasaadikute küsimustele vastata.

Peaminister Kaja Kallas kas ei tea midagi riigis toimuvast või valetab jõhkralt, kuid siseturvalisuse osas andis ta taas ühiskonnale valeinfot – värske uudis väidab valitsusjuhi sõnade vastaselt, et “Uuest aastast jääb Paide politseijaoskonnata.”

ERR kirjutab: “Siseturvalisuse arvelt tuleva aasta riigieelarve koondamisi ette ei näe, lubas peaminister Kaja Kallas (RE) kolmapäeval ette salvestatud Vikerraadio saates “Stuudios on peaminister”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Seda ma saan küll kinnitada, et siseturvalisus on üks prioriteete ja see kuidagi halvemaks ei lähe. Minule on küll kinnitatud, et ühtegi komandot ei minda sulgema, ühtegi praegu tööl olevat politseinikku ei minda koondama,” ütles Kallas.”

Otseseid koondamisi ehk ei tule, aga siseturvalist kõigutatakse strukturaalsete muutustega kõvasti. Nii vahendab BNS: “Möödunud nädalal said Järvamaa omavalitsusjuhid juhuslikult teada, et uuest aastast pole Paides enam politseijaoskonda, kuna Rapla ja Paide politsejaoskond liidetakse ja juht tuleb Raplamaalt, kirjutab Järva Teataja.”

Kaja Kallas lubas, et päästekomandosid ei suleta, aga politseijaoskondade allesjäämist ta ju ei lubanud.

BNS vahendab Järva Teatajat: Paide politseijaoskonna juht Margus Toomsalu ei soovinud Paide politseijaoskonna kaotamist pikemalt kommenteerida. «See pole minu plaan,» sõnas ta. Seitse aastat Paide jaoskonda juhtinud Toomsalu lisas, et arvatavasti ta politseis tööd ei jätka.

Paide linnapea ja Järvamaa omavalitsuste liidu juhatuse esimees Priit Värk ütles, et omavalitsusjuhid kuulsid politseis ees ootavas muudatusest möödunud nädalal maakonna turvalisuse nõukogus, kus sellest rääkis neile Margus Toomsalu.

Värgi selgitusel on Järvamaa suur probleem olnud juba aastaid asjaolu, et riigiasutusi viiakse ära ja liidetakse keskustega, mis asuvad Eesti eri regioonides.

Riigikogu Keskfraktsiooni aseesimees Kersti Sarapuu rääkis, et siseminister selgitanud talle, et käesolevate muudatustega turvalisus maakonnas ei vähene. Kaob küll üks juhikoht, kuid politseinike töökohad säilivad.

Järvamaa omavalitsusjuhtide Priit Värgi, Pipi-Liis Siemanni ja Arto Saare pöördumises on kirjas: “Meile teadaolevalt ei piirdu muudatused ainult juhtimise koondamisega, vaid puudutavad ka vahetult turvalisust tagavate teenuste mahtude muutmist. Koondamisele peaks minema kahe uurija ja ühe piirkonnapolitseiniku ametikoht.”

Seega on Järvamaal politsei töös oodata põhjalikke (ja segaseid) muutusi, kuid peaminister väidab, et mitte midagi ei toimu. Kui see pole valetamine, siis mis see on?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused