Peaminister Kaja Kallas on nagu 1980. aasta andmeid Tsaari-Venemaa 1913. aasta andmetega võrdlev Nõukogude Liit

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix
Kaja Kallas kasutab Nõukogude Liidu retoorikat. Pilt on illustratiivne.

Vanemad inimesed mäletavad seda, kuidas Nõukogude Liidus võrreldi majandusnäitajaid Tsaari-Venemaa 1913. aasta omadega, kuigi arengutaseme vahe oli 70 aastat.

Samasuguseid võrdlusi kasutab ka Kaja Kallas, kes võrdleb oma valitsuse paari kuu jooksul vaktsineeritute arvu eelmise valitsuse poolt tehtuga – kuigi ametlik vaktsineerimine algas Euroopas Liidus 27. detsembril 2020 (Ungari alustas päev varem) ja Jüri Ratase valitsus oli pärast seda võimul vaid paar nädalat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kuna see on olnud siin täna selliseks teemaks, siis ma ikkagi õiendan osad asjad ära. Teie valitsemise ajal, Mart Helme, on vaktsineeritud 23 000 inimest, samas kui meie valitsemise ajal, ja seda on natuke üle kahe kuu, oleme vaktsineerinud kaks 219 400 inimest. No ei saa kuidagi öelda, et meie oleksime siin ebaõnnestunud, ma arvan, et me oleme seda väga hästi käima tõmmanud ja tõmbame järjest enam,” väitis Kaja Kallas.

“Mulle jääb mulje, et praegune peaminister on lõpetanud Leningradi parteikooli, sest nii nagu seal võrreldi kogu aeg Nõukogude Liidu saavutusi 1913. aasta Tsaari-Venemaa saavutustega, tahab Kaja Kallas samuti kogu aeg võrrelda praegu toimuvat sellega, mis oli enne tema aega. Enne teie aega, kallis peaminister, ei olnud ühtegi toimivat vaktsiini. Need tulid päris eelmise valitsuse lõpuaegadel ja loomulikult ei jõudnud me rohkem ära vaktsineerida, kui see teie poolt nimetatud 23 000 või palju seal oli. Võrrelda seda praeguse olukorraga, kus vaktsiine on turul ja on ka Eestis, kus nad seisavad laos ja on kasutamata? Perearstid ütlevad, et me võiksime oluliselt rohkem vaktsineerida, kui meile antakse vaktsiinid. Meil on erakliinikud, kes ütlevad, et me võiksime vaktsineerida oluliselt rohkem ja ka erinevaid vanusegruppe, kui meile antakse vaktsiini. See kõik räägib ainult ühest: teie võimetusest vaktsineerimist korraldada nii, et see oleks sujuv, hõlmaks võimalikult suurt hulka elanikkonda ja võimalikult kiire perioodi jooksul immuniseeriks võimalikult suure hulga elanikkonnast. Te ei ole võimeline seda korrigeerima. Ja ausalt öeldes on siin minu arvates täiesti tõsine põhjus ka avaldada umbusaldust, kas teile või töö- ja terviseministrile. Sest see asi on ebanormaalne. Ja see, kuidas te püüate süüd veeretada kogu aeg küll oma ministritele, küll eelmisele valitsusele, küll halvale ilmale – see ei ole lihtsalt aktsepteeritav,” vastas Mart Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused