Peaminister Taavi Rõivas on kuuel korral kasutanud visiitideks eralennukit

Eesti,
- Updated
Taavi Rõivas
©UU
Taavi Rõivas

Peaminister Taavi Rõivas on kuuel korral lennanud visiidile eralennukiga, neist korra Eesti maksumaksja kulul, kirjutab Eesti Ekspress.

Leht kirjutab, et viimati kasutas Rõivas eralennukit jõulude eel, kui käis Brüsselis toimunud kahepäevasel Euroopa Liidu valitsusjuhtide ülemkogul.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üüritud lennukit kasutasid Rõivas ja tema kaaskond ka novembri lõpus, kui Brüsselis toimus Euroopa Liidu ja Türgi tippkohtumine. Edasi reisis peaminister Pariisi, kus tipp-poliitikud avasid ÜRO kliimakonverentsi.

Samuti rentis riigikantselei valitsusjuhi tarbeks eralennuki novembri keskel, kui Euroopa Liidu valitsusjuhid kogunesid kaheks päevaks Malta saarele. Kiiret rendilennukit läks vaja ka juunis. Rõivas kiirustas Brüsselis lõppenud, Kreeka võlgade teemaliselt ülemkogult Hiiumaale võidupühale, kus autasustati Eesti sõdureid. Veel samal õhtupoolikul pidi ta jõudma Tallinna, kus ootas kohtumine USA kaitseministri Ashton Carteriga.

Esimest korda rentis Rõivas eralennukit mullu septembris, kui Ühendriikide riigipea Barack Obama külastas Tallinna. Pärast kohtumist leidis aset NATO Walesi tippkohtumine. Kuna Eesti valitsustegelased poleks liinilennukitega reisides õigeks ajaks kohale jõudnud, renditi renditigi Rõivase ja tema saatjate tarbeks lennuk.

Leht märgib, et lennukite rentimise maksab kinni Brüssel. Euroopa Komisjon tasub kulud riigikantseleile pärast lendude toimumist. Eesti maksumaksja tasus eralennuki rentimise eest vaid ühe korra, kui peaminister sõitis Walesi NATI tippkohtumisele.

Valitsuse pressiesindaja sõnul on tellimuslendude hinnad jäänud vahemikku 15 000 kuni 23 700 eurot. Peaministri büroo reserveerib eralennukeid reisifirmade kaudu ja alati võetakse mitu pakkumist.

Näiteks Maltale lendas peaminister Aviese lennukiga, Brüsselisse ülemkogule Panaviaticu lennukiga ning NATO tippkohtumisele Diamond Sky lennukiga.

UU/BNS

Foto: PM/Scanpix Baltics

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused