Peaminister tahab kriisiarutelud viia Riigikogu saalist vanematekogu tasandile

Eesti,
- Updated
Kaja kallasest on saanud samasugune vihaõhutaja nagu presidendistki.

Nagu kurat välku Riigikogu ees esinemist kartev peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) saatis Riigikogu juhatusele ja fraktsioonide esimeestele kirja, kus soovib kriisist aru anda edaspidi vanematekogu vormis.

„Tänan Teid eile toimunud debati eest Riigikogus. Riigikogu soov rohkem otsustusprotsessides kaasa lüüa kriisiolukorras on igati mõistlik ning kuulates eilset arutelu soovin seda edaspidi rohkem teha. Mõistlik on seda tulevikus planeerida vanematekogu vormis, kus saame võimalikke lahendusi arutada,“ kirjutas ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) peab seda suhtumist kummaliseks, sest sealt kumab selge soovimatus ja hirm arutada Riigikogu täiskogu ees koroonaküsimust ning informeerida riigikogu liikmeid valitsuse plaanidest ja sammudest.

Põlluaas: „Kirjast nähtub, et tema sooviks on sulgeda kogu arutelu kitsasse vanematekogu ringi ja välistada ülejäänud Riigikogu liikmed olukorra ja võimalike lahenduste arutelult. Kohtumised ainult vanematekogu formaadis võimaldaks peaministril pääseda ka Riigikogu liikmete „tülikatele“ küsimustele vastamisest.“

Riigikogu esimees lisas, et muidugi võib koroonateemat peaministriga arutada ka vanematekogus, kuid see ei saa mingil juhul asendada peaministri Riigikogu ette tulemist ja küsimustele vastamist. Korraline Riigikogu infotund seda ei asenda.

Kallas saatis e-kirja laiali varahommikul kell 7.36 ja soovis Riigikogu juhatuselt ja fraktsioonide esimeestelt ettepanekuid juba sama päeva hommikul kella kümneks.

„Selline Kaja Kallase pöördumine näitab, et ta tegelikult mingeid arvamusi, soovitusi ja ettepanekuid ei tahagi, tegemist on selgelt propagandamaigulise ja formaalse pöördumisega, et saada linnuke kirja, justkui oleks Riigikogu ühiskonna laiaulatuslikku sulgemist puudutavasse arutelusse ja otsustamisprotsessi kaasatud,“ rääkis Põlluaas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused