Peaminister üritab olla asjatundja alal, millest ta midagi ei jaga

Rubriik Eesti On
Kaja Kallas peab ennast vaktsiinispetsialistiks.

Põhjuseks, miks Eesti on koroonatõrjega hädas, peetakse seda, et siin juhivad seda võitlust spetsialistide asemel poliitikud nagu Tanel Kiik ja ka peaminister Kaja Kallas, kellel pole meditsiinilisest taustast tegelikult aimugi.

Peaminister Kaja Kallas kinnitas teisipäeval ETV saatele “Aktuaalne kaamera”, et AstraZeneca vaktsiin on kvaliteetne ja tõestatud efektiivsusega, mis aitab raskelt haigestumise vastu. “AstraZeneca vaktsiin on kvaliteetne vaktsiin, mille efektiivsus on tõestatud,” ütles Kallas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Algselt oli probleemiks, et polnud viidud läbi piisavalt uuringuid eakate vanusegrupis, kui aga uuringud olid tehtud, järeldati, et vaktsiini võib kasutada kõigil, rääkis peaminister. “Iga päev tuleb uusi teadmisi ja praegu on soovitus siis just üle 60-aastastel kasutada AstraZeneca vaktsiini,” sõnas ta (BNS).

Nagu näha, teab peaminister täpselt AstraZeneca ohutust – teised kahjuks ei tea, vaid jätkavad katsetamist.

AstraZeneca koroonavaktsiini katsetamine Suurbritannia lastel on peatatud, kuni uuritakse vaktsiini võimalikke seoseid tromboosijuhtudega, teatas vaktsiini välja töötada aidanud Oxfordi ülikool teisipäeval.

Kuigi ei ole muret turvalisuse pärast pediaatrilises kliinilises katsetuses, oodatakse Briti ravimi- ja tervisetoodete järelevalveametilt (MHRA) ülevaadet haruldaste tromboosijuhtude kohta, mida on teatatud täiskasvanutel, enne kui jätkatakse vaktsineerimist lastel, teatas ülikool avalduses. (AFP)

Ka WHO ei anna mitte ohutusgarantiid, vaid rõhub kasule, mis olevat kahjudest suurem.

AstraZeneca koroonavaktsiini kasud kaaluvad ohud siiski üle, teatas teisipäeval Maailma Terviseorganisatsioon (WHO). Euroopa Ravimiameti (EMA) tippametnik väitis teisipäeval olevat selge seoses vaktsiini ja tromboosi vahel, kuid EMA ise kinnitas, et analüüsib endiselt andmeid ja ei ole veel otsust langetanud. (AFP)

Eesti peaminister aga väidab ennast AstraZeneca spetsialisti olevat. Koalitsioon on võtnud endale ülesandeks olla vaktsineerimisel eeskujuks, arvestamata seejuures vaktsiinidega ohutusega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused