Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaministri lõhestunud isiksus

14.11.2023
See peaminister küll kahe jalaga maa peal pole.
© Uued Uudised

Peaminister Kaja Kallas võtab välismaal vastu ideoloogilisi auhindu, samas kodumaal on täielikus languses nii majandus kui ka tema erakonna populaarsus, rääkimata sellest, et kaks kolmandikku Eesti inimestest soovib valitsusjuhi tagasiastumist.

BNS vahendab: “Peaminister Kaja Kallasele anti esmaspäeval Washingtonis Rahvusvahelise Vabariikliku Instituudi poolt üle Jeane J. Kirkpatricku auhind – sellega tunnustatakse Kallast ja Eestit avatud valitsemistavade ja demokraatlike väärtuste edendamise ning eestkõneleja rolli võtmise eest geopoliitiliste väljakutsete lahendamisel.”

Postimees aga kirjeldas eelmisel nädalal valitsusjuhi positsiooni kodumaal: “Peaminister Kaja Kallas palus vabandust oma ebaõnnestunud ütluse pärast, mis puudutas õpetajate palgatõusu. „Me oleme riigieelarvega väga suures jamas,“ alustas Kallas selgitamist. “Isegi koalitsiooni sees lagunevad kokkulepped riigieelarve seisu parandamiseks…”

Norstati viimasel küsitlusel “Kas Teie arvates peaks Kaja Kallas peaministriametist tagasi astuma?” vastas 68% “Pigem jah” või “Jah”.

Majanduse osas iseloomustab Kaja Kallase valitsemist hästi BNS-i uudis: “Puiduturu ülevaade: puidusektoris on olukord keeruline”, milles ülevaate koostaja Heiki Hepner nendib: “Peab ütlema, et Eesti riik on teinud kõik selleks, et siia ei soovi mitte keegi investeerida ja uut tööstust püsti panna.” Suurettevõtja Raul Kirjaneni hinnangul on riik oma regulatsioonidega sektori rahvusvahelisest konkurentsist välja tagurdanud ja tegelikult puudub selge arusaam, kuidas ja kuhu edasi. “Puidu ja metsatööstus võiks olla Eesti majanduse lipulaev ja rohepöörde kõige suurem võitja, aga paraku on see Eesti riigis muutunud kõige suuremaks kaotajaks.”

Seega võib Kaja Kallas välismaal küll ideoloogilisi auhindu koguda, kuid oma riigis on ta täiesti läbi kukkunud.

Uued Uudised