Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaministri loogika: Venemaale kehtestatud sanktsioonid töötavad, aga Stark Logistics´i vedude jätkumise kohta ei tea ma midagi ja see mind ei huvitagi

09.11.2023
Kaja Kallas unistab vist siiani, et kriisid lõpevad ja ta saab valitsema hakata.
© UU

Peaminister Kaja Kallase jutud Riigikogu infotunnis kalduvad sageli absurdi valdkonda ja erandiks polnud ka see kolmapäev, kui EKRE saadik Evelin Poolamets küsis TV3 saate “Laser” kajastuse kohta, et vaatamata sanktsioonidele käib Eestil Venemaaga aktiivne kaubavahetus ja poelettidel on kaup, mida seal olema ei peaks.

“Oluline on see, et Venemaale kehtestatud sanktsioonid töötavad. Me näeme, et me peame sellega jätkama. /…/ Meie ettepanek oleks täielik kaubandusembargo just sellel põhjusel, et seda on kõige lihtsam kontrollida. /…/ See jutt, et sanktsioonid ei tööta, ei vasta tõele. /…/ Me peame … survet avaldama, sest me näeme, et nendel on mõju,” vastas Kaja Kallas.

Evelin Poolamets küsis üle: “Lugupeetud peaminister! Kui lahvatas idavedude skandaal, siis te ütlesite, et Stark Logistics teeb viimaseid vedusid septembrini, et kolida Eestisse seal oleva partneri vara. Kas Stark Logistics on tänaseks oma partneri varade kolimise lõpetanud ja Venemaa suunal veod lõpetanud või nad ei rääkinud teile õigust ja nad jätkavad vedusid?”

Peaminister Kaja Kallas vastas: “Aitäh! Stark Logisticsi asju peate küsima nende käest. Mina ei saa vastata ühegi ettevõtte tegevuse eest. Ma võin ka teile eraldi öelda, et tegelikult see absoluutselt peaministri pädevusse ei kuulu. Kas nad veavad või ei vea, võite küsida sealt.”

Seega teab peaminister, et “Venemaale kehtestatud sanktsioonid töötavad” ja teeb ettepaneku täielikuks kaubandusembargoks “just sellel põhjusel, et seda on kõige lihtsam kontrollida”, kuid samas ei tea ta midagi Stark Logisticsi Vene-suunalise tegevuse jätkamisest või mittejätkamisest, sest “tegelikult see absoluutselt peaministri pädevusse ei kuulu”.

Kuidas saab valitsusjuht hinnata sanktsioonide pidavust, kui ta ei tea (ja see teda ei huvitagi), mida teeb hetkel skandaalne Stark Logistics või teised temasugused? Mis riik see on, kus peaministril pole mingit kohustust kõigega võimalikult hästi kursis olla? Siis pole imestada, kui Venemaa kaubaletid on Eesti kaupa täis ja miski on sinna jõudnud “starklogistiksite” furgoonis.

Allikas: Riigikogu stenogrammid