Peavoolumeedia: no andke meile ometi kasvõi raasukegi rassismi eluspüsimiseks!

Eesti,
- Updated
©Andres Putting/Ekspress Meedia
Sallivuslased tahavad, et juba Eestisse saabuvad inimesed tunneksid ennast ohustatuna, seetõttu kruvivad nad üles hirme võõraviha ees. Pilt on illustratiivne.

Eesti peavoolumeedia puhub üha juurde mullikesi rassismist ja võõravihast Eestis, kuid päris kindlasti on enamik neist väljamõeldised.

Alustagem pealinnast Tallinnast, kuhu on koondunud suur osa Eesti elanikkonnast ja ilmselt ka enamik välismaalastest. Siinne keskkond pole ammugi enam eestikeelne, vaid suuresti multikultuurne, vene- ja inglisekeelne. Eestikeelsed on vaid üksikud piirkonnad, näiteks Nõmme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõndige tööpäeva lõpus Kesklinnas ringi – aina võõrad keeled ja võõrad inimesed, lisaks ka omi inimesi, kelleks on peamiselt koolist ja töölt koju tõttajad. Selleks, et keegi seal võõramaalasi solvama hakkaks, peab päris palju tahtmist ja pealehakkamist – võib kindel olla, et sellele tehakse kohe lõpp, näiteks politseid kutsudes. Keskkond pole lihtsalt selline, kus võõrastega ülbitsema minna – see on pigem sallivuslik kui ksenofoobne!

Kuskohal siis võõramaalasi solvatakse? Nõmmel, eramajade vahel? Mustamäel, kus mustad liiguvad kambakesi? Peab Mary Jordani spetsiaalselt Stroomi rannas üles otsima? Või Lasnamäe venekeelses keskkonnas?

Muide, väidetavalt on eestlased suurimad rassistid – kuidas aga suhtutakse võõrastesse Koplis ja Lasnamäel? Paraku on paljud venekeelsed poliitikudki tunnistanud, et venekeelne elanikkond on võõravaenulikum ja homofoobsem kui eestlased. Ehk otsitakse hoopis eestlaste juures meelega rassismi ja kui seda ei ole, kleebitakse silt ikkagi külge?

Uued Uudised ei väidagi, et siin välismaalasi ei solvata. Kui ilmselt on tegu üksikute juhtumitega, mis algavad olmetasandilt. Aga et see toimuks massiliselt ja just eestlaste poolt – no ei ole Tallinnas seda tausta! Linn on multikultuurne, eestlus on pigem tõrjutud kui dikteeriv.

Palju räägitakse solvatud tippspetsialistidest. Nad peaksid töötama firmade büroodes, ettevõtluskeskustes, kus neid värvanud firmade inimesed kohtlevad neid lugupidavalt ja sõpruskond peaks olema samast keskkonnast. Spetsialistid ei ela ilmselt ka Koplis või Keskturu juures, et puutuksid kokku asotsiaalsema ja tõrjutuma kontingendiga, kes näevad neis riigi raha äravõtjat. Ja Iraani spetsialist väidab EPL-ile, et tal käiakse lausa järel, et pikemalt solvata!

Tallinn on täis välismaalasi – siis peaks ju hiinlased, lõunakorealased, soomlased, sakslased ja paljud teisedki kurtma halva kohtlemise üle. Paraku pole peavoolumeedias kordagi kirjutatud, et keegi pillub Hiina turiste kividega. Absurdsed on jutud välismaalaste tõrjumisest meelelahutusasutustest – neist sõltub ju käive! Tundub, et vasakliberaalid ei vali üldsegi oma rassismisüüdistustele tausta.

Eraldi tuleks peatuda ka EKRE toetusel pealinnas. Kõik uuringud näitavad, et rahvuskonservatiividel on Tallinnas suhteliselt väike tugi – linn on täis venekeelseid, kes on Keskerakonna toetajad; teiseks on Tallinn (ka Tartu) täis nooremapoolseid inimesi, eriti õppureid, kes on liberaalse või vasakpoolse maailmavaatega. EKRE tugevus on väljaspool Tallinnat, “rassismijuhtumid” aga toimuvad pealinnas ja Tartus.

Mingi “rassismi” moment võib olla tekitatud vasakliberaalide poolt, kes on kujundanud nõiajahi õhkkonna, hoiatanud välismaalasi, et nende kallale võidakse minna, süstinud neisse hirmu ja kahtlusi – ning need inimesed ongi hakanud nägema ksenofoobseid konflikte seal, kus neid tegelikult pole. Enne hirmutamist oleks nad ehk kõike huumoriga võtnud, nüüd aga võtavad isegi ebaviisakust võõravihana.

Märkimata ei saa jätta ka peavoolumeedia kujundatud tausta, kus “rassismijuhtumid” korjatakse paugupealt üles ja neid otsitakse lausa Facebooki positustest. Keegi solvas rabi – lühikese ajaga kruviti juhtum rahvusvaheliseks sündmuseks. Bussijuht kutsus neegrit korrale – sellest kujunes kogu Eesti “häbiplekk” ja bussijuht lasti päevapealt lahti. Tartus otsib politsei video abil, millelt ei saa kohe mitte mingist rassismist aru, ksenofoobset kurjategijat tabama.

Eesti võimusüsteem tegeleb aktiivselt nende otsimisega, kes rikkuvat “euroopalikke väärtusi” – poliitikud manitsevad kõrgetelt positsioonidelt, politsei on valmis iga hetk peale lendama, meedia lausa ootab uusi rassismilugusid – kes siin Eestis julgeb enam “rassist” olla? Selline süüdistus võib võtta kõik – töökoha, sotsiaalse staatuse, isegi vabaduse.

See tähendab, et Eestis on juba loodud nõiajahi õhkkond, kus halastamatult jahitakse kõiki, kes veidi võõravihapidaja nägu on. Peavoolumeedia lööb kõik “ksenofoobsed vihaõhutajad” mõnuga risti. Inimene, kes julgeb neegrile ka põhjendatult märkust teha, ei saa mitte EKRE kontoris autasu, vaid kistakse sallivuslaste poolt ribadeks ning soolatakse peosöögiks sisse.

Võib julgelt väita, et Eestis rassismi ja võõraviha pole; kui seda on kuskile pisut tekkinud, siis tänu vasakliberaalidele, kes on võõra-armastusest kohustuse teinud. Miks aga seda inkvisitsiooni vaja on – ikka selleks, et oma riigi, keele ja kultuuri pärast mures olevad eestlastest rahvuslased elimineerida!

Ettevõtjad, kes tahaksid võõrtööjõudu sisse vedada, pole ju rassistid! Pole seda ei ülikoolid ega poliitikud, kes avaksid Eesti kõigile tuultele. Kes siis võõraviha käes vaevlevad? Eks ikka pisut alla 9000 ekrelase ja 90 000 nende “madala haridus- ja kultuuritasemega” toetajat! Nii arvab sallivusleer.

Kuidas rassism välja juurida? Sallivuslaste viha rahvuskonservatiivide vastu on juba nii suur, et pole ime, kui tuleb Kuklalasu-Indrek ja soovitab ekreiitidele “Srebrenicat” teha (arv ka klapib) ning nende toetajad vapside moodi vanglatesse ja koonduslaagritesse saata. Sada tuhat kaotatud eestlast pole ju mingi probleem – Reformierakonna valitsemise ajal kaotati 200 000! See-eest hakkavad ülejäänud elama sallivuslikus paradiisis!

Ainus häda on selles, et rahvuskonservatiivid hakkavad vastu ja see paradiis jääb vasakiberaalide märjaks unenäoks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused