Peavoolumeedia on propagandasõjas asunud ära kasutama Facebooki-postitusi

Poliitikute ütlemisi korjatakse üles ka sotsiaalmeediast, et nende peale kõmulugu üles ehitada.

Valimiste eel on sagenenud rünnakud EKRE vastu ja leidmaks põhjust kedagi risti lüüa, jälgitakse hoolikalt teatud inimeste sotsiaalmeedia kontosid, tabamaks sealt “libastusi”.

Viimaseks rünnakuobjektiks on saanud oma ausate ja otsekoheste ütlemiste poolest tuntud EKRE liige Mart Saarso, kellel on valvas silm ilmselt 24/7 peal.

ERR on üllitanud uudise, mille sisuks on: “”See asiaat on täiesti sobimatu sinna saali,” kirjutas varemgi sotsiaalmeedias reljeefsete väljenditega esinenud Saarso sotsiaalmeedia lõimes. “See on Eesti rahvale näkku sülitamine. Pealinn on meil migrantide käes. Nii need asjad küll ei käi,” sõnas Saarso, kes ütles ERR-ile selgituseks, et tema postituse ajendiks oli Kõlvarti otsus mitte lubada rahvuslippu Tallinna linnavolikogu saali.”

Au Mart Saarsole julguse eest oma arvamus välja öelda ja osutada sellele, et eestlased on pealinna võõrale mõttelaadile kaotamas! Aga võib vaid ette kujutada, milline poliitkorrektsete pahameeletorm sellest tõemomendist nüüd tõuseb – kindlasti järgnevad nüüd süüdistused, kuidas EKRE solvab teisest rassist inimesi, ja seda tehakse kogu ütlemise tausta ehk migrandijuurtega inimese ja riigilipu ümber tekkinud konflikti kõrvale jättes.

Ka ERR-i uudise pealkirjaks oli “EKRE liige Saarso nimetas Kõlvartit sobimatuks asiaadiks”, mis paneb põhirõhu selle ütlejale ja otsesele kõnele, mitte sellele, mis kontekstis seda öeldi. Ja tegelikult polegi sõna “asiaat” esiletõstmine vale – see paneb paika tõsiasja, et nii nagu on Londoni linnapeaks pakistanlane Sadiq Khan, nii on Tallinna volikogu eesotsas korea juurtega poliitik. Ehk siis Eesti ühiskonnas võtavad migrandid poliitilise võimu üle, nagu see toimub ka Lätis ja mujalgi – siin on selle taga tugevnev venekeelne kogukond, Lääne-Euroopas islam.

Naastes sotsiaalmeedia postituste juurde tuleb märkida, et ka Peeter Ernitsa ja tema tütre maailmavaateline vastasseis leiti Facebooki avarustelt, võimendati ja paisati rämpstoiduna kõmujanulise vasakliberaalse publiku ette. FB on küll avalik ruum, aga see näitab ajakirjanduse taset – uudiseid mitte ei leita toimuvatest protsessidest, vaid teiste isiklikes asjades sorides.

Õnneks on EKRE inimesed ausad ja otsekohesed nii kaamerate ees kui ka sotsiaalmeedias, seega pole konfliktide sotsiaalmeediast peavoolumeediasse üleviimine mingi katastroof – see paljastab vaid ajakirjanike madala taseme, kui nad hapukurgi solgiga asendavad.

Kommentaarid