Peep Peterson: maasikasõja suurimad kannatajad on töö kaotanud inimesed

Eesti,
©Uued Uudised
Töötud inimesed kannatavad muu kõrval ka selle all, kuidas meedia ja opositsioonipoliitikud neid alandavad. Pilt on illustratiivne.

Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on viimaste kuude niinimetatud maasikasõja suurimaks kannatajaks töö kaotanud inimesed, kelle oskuste, õppimisvõime ja töötahte mustamisele ei ole kunagi varem nii palju meediapinda eraldatud.

Petersoni sõnul on vale ja töötuid stigmatiseeriv neljapäevase Maalehe artikli „Eesti töötu on kaelani võlgades ja nõuab kohtutäituritest pääsemiseks ümbrikupalka“ pealkiri ja sõnum.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Ühe põllumehe isiklik kogemus laiendatakse meelevaldseks valeväiteks, mis kahjustab töötute enamuse väljavaateid tööturule naasta,“ ütles ametiühingujuht. „Töötute enamus on suutnud raskuste kiuste oma võlasuhted korras hoida ja soovivad asuda korrektselt vormistatud alalisele töökohale,“ täpsustas Peterson.

„Paraku on tegu meie oma inimestega, kes alles kuu-paari eest töötasid meie kõrval väga lugupeetud ametites evimata ühtki neist puudustest, milles neid täna süüdistatakse,“ ütles ametiühingujuht.

„Stereotüüpide loomine ja levitamine lõhub tööturgu, asetab töötud veel kaitsetumasse olukorda, demotiveerib tööandjaid kohalikku tööjõudu palkama. Ametiühingud ei saa sellega leppida. Kutsume meediamaju ja avalikkust stigmatiseerimisjuhtumeid ära tundma ja vältima, et tagada väärikus inimestele, kes niigi raskes olukorras,“ ütles Peterson.

Ta tunnistas, et võlaprobleemid on siiski kasvav probleem, eriti praeguses kriisiolukorras, ja sellega peavad tegelema nii valitsus, töötukassa kui kohalikud omavalitsused. “On võimalik, et pankade maksepuhkused ei ulatu kõigi abivajajateni ja vaja on mingeid uut tüüpi abimeetmeid, et mustalt töötamine ei kujuneks ainsaks võimaluseks eluga edasi minna.“

Maaleht kirjutas neljapäeval, et põllumajandusse töötajaid otsivate ettevõtjate sõnul on paljudel kandideerijatel kohtutäitur kukil ja osa soovib ka ametliku palga varjamist, et võlgade tasumisest kõrvale hiilida.

Uued Uudised juhivad samuti tähelepanu sellele, kuidas opositsiooni ja meediamajade toel on Eestimaa oma inimeste kohta loodud laiskade ja pretensioonikate loodrite kuvand. (BNS-UU)

4 commentsOn Peep Peterson: maasikasõja suurimad kannatajad on töö kaotanud inimesed

 • Avatar

  Tegelikult on pealkiri õige, need sajad tuhanded Eesti inimesed, kellelt kohtutäiturid mitmekordseks ja juba tegelikult ammu makstud võla eluaegseks on kelmitanud ja sissetuleku ära võtavad- ka need inimesed soovivad elada.
  Ainus võimalus selleks ongi see nö “ümbrikupalk”.
  Olukord ongi selline ja ilustada seda ei maksa, sest riigi protektsiooni all ruineerivad liigkasuvõtjad tõesti sadade tuhandete elu.
  Võlg pole nende jaoks juba ammu võõra oma, võlad on ammu makstud, kuid nad on muudetud eluaegseteks finantsmaffia orjadeks.
  Kusjuures- sellest orjusest vabanemisele tehakse kõikvõimalikke takistusi, mis viitab teatava ringkonna eraõiguslikele huvidele.
  Siinkohal on täiesti põhjendatud ka maksude mittemaksmine, sest on arusaamatu, millistel alustel peaks selliselt orjastatud inimene maksma orjastajate protekteerijale makae?
  Maksma kinni tema suhtes ebaõiglase käitumise? Miks?
  Ma tõesti ei mõista, kuidas ei võta riik sellises situatsioonis oma kodanike kaitseks mitte midagi ette?

 • Avatar

  Seoses vistööjõu invasiooniga on peaaegu unustatud puuetega inimesed. Mida rohkem kergematel ametitel võõrtöölisi seda raskem on puuetega inimestel tööle saada. Pole kindel aga kuulnud et vähemalt vanasti oli Saksamaal iga 8 terve kohta ette nähtud üks puuetega tööline ja kui seda pole võimalik siis vastav summa riigile korvamaks puuetega inimeste eluraskusi.

 • Avatar

  Kui praegu nõuavad osad maasikakasvatajad riigilt kompensatsiooni, siis tuleb arvesse võtta ka seda, kas ja kuipalju on ta kasutanud kohalikku tööjõudu, kas on aktiivselt otsinud ja mis põhjusel pole asi õnnestunud. Ka kohalikud neegrid võiksid arvess minna, kui töösuhe on korrektselt vormistatud, ka nemad elavad ju meie kukil kuni ise ei teeni.

 • Avatar

  Psühholoogias on üks selline mõiste nagu “peegeldamine” ehk oma puudujääke peegeldatakse teiste peal soovides sellega ennast nö “puhtaks pesta”. Olgem suht ausad – eeldatavasti poel enamus “meedia isikuid” peale kontoris istumise ja tähemärkide genereerimise midagi sisukamat teinud – käib ka muideks enamuse poliitikute – eriti nende “poliit broilerite” kohta. Seega laisad ja pretensioonikad on just need “leheneegrid” “reffid-rollo-kilekotitajad”- mitte keskmine Eesti Inimene.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused