Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peeter Ernits: teflonist süvariik ei kavatse vastutada riigi juubeliks tehtud 3-miljonilise tünga eest

23.08.2021
Terviseamet sogab omakorda. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

EKRE Riigikogu saadik Peeter Ernits kirjeldab seda, kuidas PortoRollo valitsedes mitte keegi riigis toimuva eest vastutust võtta ei taha.

“Tänane Riigieelarve kontrolli erikomisjoni istung ajas mind tõeliselt vihale. Terviseamet, RKAS ja sotsiaalministeerium on keeranud uskumatu käki kokku, aga mitte keegi selle eest ei vastuta.

Minister Kiik, Terviseameti ja RKAS pealikud Lanno ja Kuzmin vaatasid meile tuima kalanäoga otsa ja ütlesid, et vastutajate ring on väga lai, kuid nemad ei teadnud midagi.

Minister Kiik ütles, et pole kuulnud kaks kuud enne vaktsiinide hapuks minemist tehtud ravimiameti hoiatusest, loomulikult ei teadnud ei Kiik, Lanno ega Kuzmin, et riiklikult tähtsates külmkappides huugavad miskipärast radiaatorid, et pikki aastaid pole seadusi täidetud jne jne. See, et meie riigile iseseisvuse 30 juubeliks 3 miljoni eest tünga tehti, neid ei puuduta.

Muide, uutes köetavates külmladudes hoiti erinevaid lastele määratud vaktsiine. Ei saanud me vastust ka küsimusele, kas viimase nelja aasta eest pole lastele hapuks läinud vaktsiine süstitud – külmkapid olid alatihti ülessoojenenud.

Küsisin ka kolleeg Riina Sikutilt, miks ta ministrina 2018 aastal kvaliteedikontrolli kaotas ja kas ta ennast ühe süüdlasena ei näe. Riina loomulikult ei vastanud, hakkas selle asemel oma joru ajama. Kohe peale istungi lõppu teatas ka Riigiprokuratuur, et nemad kriminaalasja ei algata.

Niisiis, terviseminister Kiik tagasi ei astu, ei astu loomulikult ka Terviseameti juht Lanno, RKAS juht Kuzmin, mitte ühtegi nime, kes uskumatu sigaduse kokku keerasid, ei suutnud me välja pressida. Teflonist süvariik. Sõja ajal oleks jutt lühike.”