Peeter Ernits vaidlustab Postimehe Jürgen Ligile toetuva ühekülgse kajastuse erikomisjonis arutatust

Peeter Ernits

Postimees on avaldanud loo “Riigieelarve kontrolli erikomisjon tegi valitsuse kava pihuks ja põrmuks”, kus ainsaks allikaks on opositsiooni vihaseim valitsusvastane tegelane Jürgen Ligi.

Ligi on küll komisjoni esimees, kuid objektiivsuse huvides oleks ajakirjanik võinud kajastada ka teiste komisjoni liikmete seisukohti, sest seal on ju ka kolm koalitsioonipoliitikut. Komisjoni liige Peeter Ernits kirjutabki sotsiaalmeedias vastuse.

“Ärge, sõbrad Postimeest uskuge. Erikomisjoni liikmena kinnitan teile, et midagi sellist ei olnud. Meie komisjon ei teinud valitsuse kava pihuks ja põrmuks. See on ainult Jürgeni arvamus, kordan, ainult Jürgeni. Meie komisjonis on aga viis liiget. Muuseas, Jürgen tiris täna komisjoni kinnisele istungile kogu oma kamba – Maris Lauri, Taavi Rõivase jt, ja lasi neil seal laamendada. Tegelikult tohtinuks nad üksnes kuulata. Head kolleegid Postimehest – ühe allika jutu põhjal loo tegemine iseloomustab väga halba ajakirjandust.”

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni kuuluvad lisaks Ligile ja aseesimees Martin Repinski Keskerakonnast, Aivar Kokk Isamaast, sots Kalvi Kõva ja Peeter Ernits EKRE-st. Postimees võinuks eeldada, et kolm valitsuserakondade poliitikut ei tümitanud sugugi valitsuse kavasid, kuid nagu näha, objektiivsus Postimeest ei huvita.

Kommentaarid