Peeter Ernits: vigade parandamine võtab aega

Eesti,
©Scanpix
Riigikogu saadik Peeter Ernits.

Riigikogu liige Peeter Ernits (EKRE) kirjutas Postimehes, et alkoholiaktsiisi langetamine on eelnevalt tehtud vigade parandus.

„Kui eelmise valitsuse ajal sotside jonnakal pealekäimisel alkoholiaktsiisi järsult tõsteti, tehti seda eesmärgiga panna eestlane vähem jooma. Samas lootsid riigiisad tabada kaks kärbest korraga: rahvas vähem jooma panna ja rohkem aktsiisiraha valitsuse kaukasse oma plaanide elluviimiseks korjata. Tegelikult pandi mõlemaga täiega puusse,“ kirjutab Ernits, lisades, et kuigi õlle- ja viinapudeli hind kasvas, hakkas rahvas hoopis rohkem jooma. Vähe sellest, ka maksuraha jäi saamata.

Paljudesse kodudesse siginesid tasapisi varasemast suuremad napsivarud, see aga meelitas omakorda jooma.

Süüdimatu avantüüri tagajärjel jäi Eesti riik ilma maksutulust, mida hinnatakse lausa 300 miljonile eurole, ning suleti piiriäärseid maapoode.

Peeter Ernits: „Õnneks tegi uus riigikogu meie nõudmisel ja Siim Kallase riigimehelikul kaasabil kõigele sellele lõpu. Kuid kiiret edu ma ei ennusta. Tehtud lolluste parandamine võtab aega.“

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused