Peeter Ernitsa arvates võib EKRE valimistel tõusta suuruselt teiseks parlamendierakonnaks

Riigikogus istub Peeter Ernits Keskerakonna tiival.

Kõigist teistest erakondadest tugevasti eristuv EKRE jääb üha enam pilti oma positsioonide järjekindla paranemisega, mida tunnistavad ka poliitilised konkurendid.

Keskerakonda kuuluv Riigikogu liige Peeter Ernits ütles ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast”, et EKRE-l on head võimalused teha Riigikogu valimistel paremuselt teine tulemus. Ühtlasi tunnistas Ernits, et pragmaatiliselt võttes võiks Keskerakond enne valimisi tühistada leppe Ühtse Venemaaga, et tõsta oma toetust eestlastest valijate seas.

“Teatud tähtede seisuga võib EKRE tulla teisele kohale. Miks? Kui vaadata viimaste kohalike omavalitsuste valimiste tulemusi, siis Tallinn ja Narva kõrvale jättes, polnud Keskerakonna positsioonid kõige tugevamad. Olime enamikes kohtades kolmandad-neljandad. Eesti kaart oli valdavalt kollane ehk Reformierakond võitis. Samas oli üks jõud, kelle toetus oli neli aastat varasemaga võrreldes tugevalt tõusnud ja see oli EKRE,” selgitas Ernits.

Ernitsa sõnul on olukord kriitiline nii Reformierakonna kui ka Keskerakonna jaoks, sest Kaja Kallas on suvi otsa Brüsselis ja nende juures ei toimu midagi, Keskerakonna reitingunumbrid aga on igati väga maas.

Kommentaarid