Pentagoni salajase programmi juht: UFO-de olemasolu on väljaspool igasugust kahtlust

Eesti,
Identifitseerimatu objekt
©AP
Identifitseerimatu objekt

USA valitsuse salajase programmi AATIP endise juhi sõnul on üsna tõenäoline, et Maad on külastanud kosmosest pärit tulnukad. Luis Elizondo väitel on leidnud kinnitust identifitseerimata ja tehnoloogiliselt spetsiifilise õhusõiduki olemasolu, mis ei kuulu ühelegi maal eksisteerivale riigile.

2007. aastal asutatud n-ö päris salatoimikute programmi olemasolu Pentagonis avalikustati möödunud aasta lõpus, kuid intervjuus The Telegraphile ütles osakonda juhtinud Elizondo, et suur osa temale teada olevast informatsioonist on siiski endiselt salastatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Minu arvamust mööda oleme jõudnud punkti, mil võime, kohtu terminoloogiat kasutades, öelda – väljaspool igasugust kahtlust. Mulle ei meeldi kasutada terminit UFO, kuid just sellega on meil tegemist. On üsna kindel, et tegemist ei ole ameeriklastega, tegemist ei ole ka kellegi teisega, nii et me peame küsima, kellega siis tegu on?“

Uuritud UFO-de ilmumiste ja küsitletud pealtnägijate arv on samuti salastatud, kuid Elizondo sõnul on see arv suur. Geograafiliselt on UFO-sid nähtud sagedamini tuumaobjektide ja tuumajaamade läheduses. Pentagoni meeskond on kaardistanud ka erinevate identifitseerimata lendavate objektide liikumisega seotud ühiseid nimetajaid.

„Meile piisas, kui hakkasime märkama juhtumeid ühendavaid mustreid ja sarnasusi,“ ütles Elizondo. „Olemas olid väga selged sarnasused. Äärmiselt hea manööverdusvõime, ülehelikiirus ilma ülehelipauguta, kiirused 7000-8000 miili tunnis, ilma tüürpindadeta õhusõidukid. Seda kinnitavad lennukite radarid, lennukite relvakaamerate jäädvustused, arvukad tunnistajad.“

Elizondo sõnul ei ole siiani märgatud lendavate objektide poolset vaenulikkust, kuid viis, mismoodi nad manööverdavad annab põhjust olla ettevaatlik.

Elizondo sõnul ei olnud tal Pentagoni salajase programmi juhtimist alustades mingeid eelarvamusi, kuid nähtu on teda piisavalt veennud. „Meie [luureorganisatsioonide töötajad] oleme oma loomuselt skeptilised. Ent nii mõnegi jaoks tekkis seda tööd tehes ahhaa-moment, mõni aga jõudis aga pikkamööda veendumuseni, et tegemist ei ole ühegi Maal eksisteeriva riigi õhusõidukiga.“

Ta ei taha spekuleerida teemal, kust õhusõidukid pärit võiksid olla. Pigem otsitakse vastuseid küsimustele, millega on tegu ja kuidas see töötab.

Ehkki Pentagoni väitel lõpetati programmi töö finantseerimine 2012, jätkus Elizondo sõnul nende töö veel viis aastat pärast seda. Möödunud aasta oktoobris lahkus Elizondo programmist, kuna seda ümbritsev ülim salastatus muutus liigselt koormavaks. Tema arvates tuleks aga kogu programmiga kindlasti jätkata.

Allikas: The Telegraph

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused