Perekaitsjad koguvad allkirju LGBT Ühingule riikliku toetuse andmise lõpetamiseks

Eesti,
- Updated
©UU
SAPTK eestvedaja Varro Vooglaid.

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juht Varro Vooglaid on algatanud petitsioonikampaania, millega kogutakse allkirju Eesti LGBT Ühingule antava riikliku toetuse lõpetamiseks.
Vooglaid on SAPTK-i nimel saatnud laiali hulgaliselt petitsioone, milles nõutakse, et LGBT ühing ei saaks riiklikku rahastust, mis sel aastal ulatus 96 000 euroni. Täpsustuseks tuleb öelda, et ühing sai selle raha hasartmängumaksu laekumistest antava toetusena oma projektile.

Vooglaid põhjendab petitsioonis esitatud nõuet sellega, et väidetavalt on LGBT ühingu aktivistid üht tüdrukut aastaid töödelnud sugu vahetama. “Nüüdseks on aastaid vanemate teadmata väldanud mõjutamine jõudnud nii kaugele, et tüdruk ootab täisealiseks saamist, mil tal avaneb võimalus ilma vanemate nõusolekuta “hormoonteraapiaga” algust teha ja valmistuda sedasi ka “soovahetuse” operatsiooniks,” kirjutatab Vooglaid petitsioonis.

“Minu jaoks on skandaalne, et homoaktivistidel on üldse võimalik teismelisi nende vanemate selja taga töödelda ja neid sõna otseses mõttes valedega eksitada. Fakt on ju see, et mitte keegi ei saa mitte kunagi oma sugu muuta ja tegelikult käib jutt vaid inimeste sandistamisest, et tekitada neile illusioon, nagu nad oleks oma sugu vahetanud,” leiab Vooglaid.

Ühtlasi heidab ta ette, et ühing on taotlenud käesolevaks aastaks veelgi rohkem raha, et maksta juhatuse liikmetele kõrgemat tasu, suurendada juristi töökoormust jne.

Sotsiaalminister Tanel Kiik selgitas Delfile, et 2019. aastal sai hasartmängumaksu toetusi ligi 80 projekti sotsiaalministeeriumi vastutusalas. “Valdav enamus rahast panustati puuetega inimeste, tervise edenduse ning laste ja perede projektidele. Samuti eraldati vahendeid hoolekande, võrdsuspoliitika ning eakate projektide toetuseks. Kõik need valdkonnad on riigi arengu seisukohalt olulised ja vajalikud,” rõhutas Kiik.

Kokku eraldati 2019. aastal erinevatele projektidele ligi 3,8 miljonit eurot hasartmängumaksu toetusi, millest Eesti LGBT Ühingu projekti summa oli 96 000 eurot.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused