Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pigem kriis kui edulugu: Kristina Kallas rääkis kuu aja eest võõrsil meie hariduse eduloost, nüüd aga kriisist

-
14.11.2023
Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas on ennast selles ametis käpardina tõestanud.
© Uued Uudised

Alles oktoobris rääkis haridusminister Kristina Kallas (Eesti 200) Eesti hariduse eduloost maailma suurimal tehnoloogiakonverentsil ning kõigest kuu aega hiljem tunnistas ta Eesti meediale, et „meil on hariduskriis, mis on tekkinud aastakümne jagu tegemata otsuste tulemusel“. Usu sa nüüd neid ministreid!

Haridus- ja teadusministeeriumi koduküljelt võib leida artikli, mis vahendab Kristina Kallase mõtteid Araabia Ühendemiraatides peetud maailma suurimal tehnoloogia- ja innovatsioonikonverentsi GITEX Global eel. „Kutse nii mõjukale konverentsil nagu GITEX näitab veelkord, et tänu Eesti hariduse eduloole oodatakse meid suurte ja mõjukate sekka. Kasutan kindlasti seda võimalust, et müüa meie ettevõtteid, Eesti haridust ning teadust,” rääkis minister Kristina Kallas sündmuse veerel.

Kuid juba 12. novembril tunnistas Kallas Delfile, et meil on hariduses sügav kriis: „Sellistel hetkedel on väga oluline, et juhid seavad selgeid prioriteete ja sihte, kuidas kriisidest välja tulla. Meil on hariduskriis, mis on tekkinud aastakümne jagu tegemata otsuste tulemusel.“

Ta ütles, et kuna peab oma prioriteediks hariduskriisi lahendamist, ei kandideeri ta ka Eesti 200 esimeheks, sest hariduskriisi vastutus lasub temal.

 

 

Loe lisaks:

https://www.hm.ee/uudised/minister-kristina-kallas-raagib-eesti-hariduse-eduloost-maailma-suurimal

 

https://www.delfi.ee/artikkel/120246962/kristina-kallas-ei-kandideeri-eesti-200-esimeheks