Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Piirikontrolli tõhusus: politsei saadab Iklas piirilt tagasi umbes kümme inimest ööpäevas

-
27.03.2020
Eesti piir. Pilt on illustratiivne.
© UU

Kuigi juba mõnda aega on valitsuse kritiseerijad püüdnud täiendava piirikontrolli mõttetust tõestada, näitavad arvud, et selleta oleks Eestis ebaseaduslikke võõraid üsna täis.

Viimase nädalaga on Ikla kaudu Eestisse tulnud ligemale 1300 inimest. Piirilt tagasi saadetakse Pärnu Postimehe andmetel umbes kümme inimest ööpäevas: tegu on inimestega, kellel pole õigust riiki siseneda.

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks taaskehtestas valitsus piirikontrolli 17. märtsil. Esimestel päevadel venisid järjekorrad Ikla piiripunktis kilomeetrite pikkuseks, kuid nüüdseks on need oluliselt kahanenud.

Üle piiri pääsevad Eesti kodanikud ja Eesti elamisloaga isikud, aga ka need välisriigi kodanikud, kelle pereliige elab Eestis. Riiki saavad ka rahvusvahelise kaubaveo masinad.

Väiksema liiklusega teedele jäävad piiriületuskohad on ajutiselt suletud. Kui aga arvata juurde Valga-Valka, Murati ja veel mõned EL-i sisepiiride piiripunktid, siis võidakse Eesti piiril päris paljudele ebaseaduslikult siseneda soovijatele tagasikäik anda. See aga näitab piirikontrolli tõhusust eriolukorras.