Piirivalve erukolonel Kaskpeit “Reporteritunnis”: olukord idapiiril on hullem kui varem

Hiljuti tabas Eesti avalikkust šokeeriv teadmine, et 2014-2015 aastal suurejooneliselt välja reklaamitud ja selleks aastaks valmima pidanud ultramoodne idapiir on valmimisest ikka väga kaugel.

Veelgi enam, uusim teadmine räägib sellest, et 79 miljoni euro asemel on idapiiri rajamiseks kokku tarvis ligi kolm korda enam ehk 200 miljonit eurot. Vikerraadio “Reporteritunnis” 8.02.18 vastasid teemat puudutavatele  küsimustele siseminister Andres Anvelt, politseipealik Elmar Vaher, ekssiseminister Hanno Pevkur ja piirivalve erukolonel Uno Kakspeit.

Uno Kaskpeit leidis, et olukord idapiiril on tegelikult isegi hullem kui varem. On avatud küll paar uut näidislõiku, mida külalistele innukalt näidatakse ning paigaldatud ka uusi kupitsaid, kuid samas on üldine olukord piiril muutunud oluliselt kehvemaks.

“Mahavõetud metsa asemel lokkab nüüd kolmemeetrine võsa, kust midagi läbi ei paista. Hävitatud on ka kõik kunagi meie piirivalvurite endi kulu ja kirjadega rajatud patrullrajad ning läbipääsud nii metsasel kui soisel maastikul. Lammutatud iseseisva piirivalve asemel tegutseb piiril suuresti politseikontingent, kellel napib vajalikke oskusi ja teadmisi, kuidas piiri valvata. Nigelad palgad ei tekita ammugi motivatsiooni,et oma elu sellise alaga nagu piiri valvamine siduda, ” võtab Kaskpeit hetkeolukorra idapiiril kokku.

Kommentaarid