Põhimõttekindlusest Isamaa ja oravapartei kooselu raames: kas isamaalased unustavad rändepakti?

Eesti,
©Rauno Volmar/Ekspress Meedia
Kas Isamaa pakub ennast müügiks?

Uut koalitsiooni kokku panev Reformierakond seab ette oma punased jooned, mis võivad tegelikult selle ühenduse loomise päris raskeks muuta.

Nimelt väitis RE peaministrikandidaat Kaja Kallas, et uus koalitsioon ei võta tagasi heakskiitu Marrakechi rändeleppelt nagu seda nõuab Isamaa. “Selliseid otsuseid, mis on juba tehtud, ümber kindlasti ei tee,” ütles Kallas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Urmas Reinsalu poolt valitsuses algatatud vastuseis Marrakechi leppele, mille Isamaa näppas endale küll EKRE rändepakti paljastavate arupärimiste järel, on üks neid alustalasid, mis laskis endisel IRL-il ennast rahvusmeelsena paista ja tõi neile 12 Riigikogu saadikukohta. Seega on taas päevakorral küsimus: kas Isamaal on munad? Senini valitsuses püsides pole neil neid olnud!

Kui Isamaa kolib Ratase valitsusest ümber Kallase valitsusse ja neelab esioravakese rändepakti teemakeelu sõnakuulelikult alla, siis annab erakond kohe esimese signaali, et nad jätkavad selgrootult võimupiruka õgimist mistahes järeleandmiste hinnaga.

Koalitsioonilepped eeldavad kompromisse, aga need ei saa olla kardinaalsed: näiteks immigratsioonivastasusest rände soosijaks või Rail Balticu eitamisest selle toetajaks pöördumiseni. Eesti poliitikamaastikul on oma põhimõtetest loobumine kuidagi imelihtsaks tehtud ehk nagu ütleb “Viimne reliikvia”: “Lõpuks on ainult, kõik ainult enesemüümine; turul me oleme vennad ja õed. Tükk haaval, jupp haaval, päev haaval, tund haaval, üksteisel müüme omad usud ja tõed.” Ilmselt seetõttu ongi Eestis moraalne kriis, sest raha ja võim on magusamad kui ausus ja põhimõttekindlus.

Valitsusse pääsedes tohutuid kannapöördeid teinud Keskerakonna esimees Jüri Ratas esineb täpselt oma rikutuse tasemelt: “Keskerakond ei välista koalitsiooni EKRE-ga, kuid koostöö saavutamiseks peaks viimane oma väärtusi muutma,” rääkis ta Postimehele. Hoopiski Keski peab ennast EKRE-ga rääkima tulles muutma ja rookima oma programmist välja näiteks erinevad peremudelid ja slaavlaste impordi!

EKRE esimees Mart Helme ütles valimispeo kõnes: “Me hävime hetkega, kui me teie lootusi ei täida!” Kui paljud poliitikud mõtlevad veel nii?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused