Korralagedus Ida-Virus: valitsus lubab kolida riigiametite töökohti, mis on ammugi kohal

Eesti,
- Updated
©Scanpix.
Narva linnus.

Nagu varasemad valitsused, nii proovib ka praegune Jüri Ratase kabinet tõsta oma populaarsust regioonides lubadusega viia osa riigiameteid või ametnikke pealinnast maakondadesse, kuid tegelikkuses jääb see piltlikult võttes sageli Potjomkini külade ehitamiseks.

Ida-Virumaa maakonnaleht Põhjarannik kirjutab sellest, et vabariigi valitsus tuli detsembri hakul välja üsna konkreetse plaaniga, kuidas riigiasutuste töökohtade pealinnast väljaviimine võiks hakata välja nägema. Ida-Virumaale lubati üle viia ligemale 250 töökohta, nimetades ka konkreetseid asutusi, ametkondi ja arve. Nii näiteks pidi töötukassa Jõhvi ja Narva büroosse pealinnast üle toodama vastavalt vastavalt 17 ja 11 töökohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Need töökohad on meie struktuuris juba tükk aega olemas ega ole kunagi Tallinnas olnudki,” ütles töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk Põhjarannikule. “Viimasel kahel aastal − alates tööhõivereformi algusest − oleme samm-sammult juhtumikorraldajaid juurde võtnud. Mõned kohad on veel täitmata. Sinna hakkame inimesi otsima vastavalt sellele, kuidas kliente juurde tuleb,” selgitab ta tööjõuvajadusi.

Näiteks Keskkonnainspektsiooni Ida-Virumaa büroosse tuleb üks töökoht tõesti juurde: uurija, kes juba hulga aastaid Jõhvis töötab, ent paberite järgi Tallinna kontoris uurimisosakonnas kirjas on, hakkab edaspidi olema Ida-Virumaa büroo nimekirjas.
Tõenäoliselt mingi hulk reaalseid töökohti Tallinnast siiski Ida-Virumaale üle tuuakse, näiteks politsei- ja piirivalveametis, kuid ajalehe hinnangul tundub suuremalt jaolt tegemist olevat inimeste ja töökohtade liigutamisega pelgalt paberil.

EKRE Ida-Virumaa ringkonna esimees Mart Kalaus nimetab valitsuse otsust Põhjaranniku kombel samuti silmamoonduseks. “20 aastat pole Ida-Virumaale midagi tehtud, ainult kosmeetika ja tühjad deklaratsioonid,” pahandab ta. “Midagi tuleks teha kasvõi vähehaaval ja samm-sammult, et riik siia tuua!” Oma isikliku seisukohana ütleb ta, et sisekaitseakadeemia tulnuks maakonda üle tuua, kuid mitte liigselt piiriäärsesse Narvasse, vaid Jõhvi, kus on selleks paremad võimalused ja keskkond.

Ka president Kersti Kaljulaid on lubanud, et kolib sügisel koos presidendi kantseleiga kuuks ajaks Narva ja töötab seal avatavas Vaba Lava teatrikompleksis. Paraku on riigijuhtide dessandid Ida-Virumaale lõppenud üldjuhul kiitvate hinnangutega nende endi poolt ja ükskõikse õlakehitusega nende poolt, kellele külaskäik oli suunatud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused