Uued Uudised

Poliitik Urmas Paet versus meditsiinispetsialist Irja Lutsar – usaldagem eriolukorras kindlasti viimast

Ein Kontrolleur in Schutzkleidung laesst sich desinfizieren an der deutsch-polnischen Grenze in Zgorzelec, 14.03.2020. In der Nacht vom 14.03. zum 15.03. werden die Grenzen zwischen Deutschland und Polen sowie Tschechien geschlossen, um die Ausbreitung des Coronaviruses einzudaemmen. Zgorzelec Poland *** An inspector in protective clothing is disinfected at the German-Polish border in Zgorzelec, 14 03 2020 In the night from 14 03 to 15 03 the borders between Germany and Poland and the Czech Republic will be closed to contain the spread of coronavirus Zgorzelec Poland Copyright: xFlorianxGaertner/photothek.netx

Praeguses olukorras on ohtlik see, kui poliitikud hakkavad oma seisukohti riigile peale suruma, samas kui meditsiinispetsialistid arvavad teisiti.

Europarlamendi saadik Urmas Paet on seisukohal, et sarnaselt Soomele ja Saksamaale peaks ka Eesti koroonapiirangute rakendamisel mõõdukas olema, vahendab BNS.

“Saksa tervishoiuministeerium teatab värskelt järgmist: “It is claimed that the Federal Ministry of Health/the Federal Government would soon announce massive further restrictions on public life. This is NOT true!“,” tsiteerib Paet sotsiaalmeedias.

“Ehk Saksamaa ei kehtesta suuri piiranguid avalikus elus. Ka Soomes toimib ka homme näiteks enamik koole, riigisiseseid liikumispiiranguid pole tehtud, lennuühendused toimivad ja nii edasi,” märgib Paet. “Saksamaad ja Soomet võiks ka Eesti võtta autoriteedina teaduse ja meditsiiniga seotud küsimustes.”

Seega orienteerub reformarist poliitik sellele, mida teevad Merkeli-Saksamaa ja vasakpoolse valitsusega Soome, mitte ettevaatlikele riikidele.

Viroloogiaprofessor Irja Lutsar võtab ERR-i kodulehel põhjalikult kokku kogu viiruseteema ja leiab: “Järgmised neli nädalat, kui mitte kuus, saavad väga rasked olema. Tõeline kahju majandusele selgub siis, kui pandeemia läbi on. See aga võtab aega.”

Ta täpsustab: “Viiruse leviku fookuseks on saanud Euroopa, seejuures on haaratud kõik Euroopa riigid ja haiguse tõus jätkub kõigis riikides. Lisaks Itaaliale on suure nakatumisega riikide hulka lisandunud Hispaania ja Prantsusmaa. Nakatumise kõrgpunkt ei tundu käes olevat üheski Euroopa riigis, vaatamata sellele, et Itaalia puhang on kestnud kolm nädalat. Eelmisel nädalal arvasin, et Itaalia puhang jõuab tippu selle nädala lõpuks (arvestades Hiina olukorda), kuid see ennustus ei osutunud õigeks.”

Iga haiguse puhul peetakse paremaks üle- kui alareageerimist – seepärast kuulakem spetsialiste, mitte poliitikuid.

Exit mobile version