Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poliitika oma räpasuses: häid asju pakutakse just enne valimisi. Nagu Tallinna linnavalitsuses

01.09.2021
Keski annab sotsidele võimaluse “nokka kasta”. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Valijad teavad, et valimiskampaania ajal algab lubaduste sadu ja mõned asjad viiakse potjomkinluse raames ka ellu. Samas ei maksa sellest vaimustusse sattuda ja tegija valimiskaardil kohe ära märkida, sest ta ei ole siiras – see juhtus valimiste pärast.

BNS kirjutab: “Tallinna linnavalitsus võttis teisipäevasel istungil vastu eelnõu, millega soovitakse pered vabastada lasteaia kohatasust juba alates teisest lasteaias käivast lapsest.”

Kahtlemata väga vajalik algatus ja kiitus linnavalitsusele selle eest, aga… see ilus asi, mida on väga pikalt soovitud ja läbi suruda proovitud, sai teoks loetud nädalad enne kohalikke valimisi. Keskerakondlik linnavalitsus loodab selle eelnõuga oma populaarsust tõsta ja valimistulemust mõjutada.

Kas võib öelda, et linnavalitsus hoolib lastega peredest? Delfi Faktikontrolli kombel: nii ja naa. Aga see, et ta toredat asja valimiskampaania ajal ellu viima asub, paneb ettepaneku siiruses kahtlema.

Paljudel lapsevanematel on sellest muidugi ükspuha – tulekski rohkem valimiskampaaniaid, mille käigus asjad korda aetakse, arvavad nad. Poliitikud seevastu paljastavad end – neid asju tehakse häältesaagi nimel. Seega ei maksa lasteaia kohatasu kaotamise tõttu alates teisest lapsest kohe Keskerakonda valima hakata – väljaspool seda algatust see erakond ussitab ja väga korruptiivselt.

EKRE on Tallinna volikogus võidelnud selle eest, et mitte tõsta iga-aastaselt seoses riikliku alampalga tõusuga koolieelse lasteasutuse kohatasu, vaid seda hoopis vähendada.