Poliitikasse pürgiva Lavly Perlingu kiidukõne “parempoolsetele” kõlab õõnsalt

Rubriik Eesti On
- Updated
Isamaa

Väidetavalt vahib endine riigi peaprokurör Lavly Perling Isamaa separatistliku rühmituse Parempoolsed poole ja on võimalik, et ta kandideerib nendega koos järgmise aasta kohalikel valimistel.

Huvitaval moel aga paljastab Perling libaparempoolsete tausta. “Ei ole saladus, et neile ei sobinud Isamaa poliitika, mis on olnud valitsuse poliitika. See on mulle omakorda sümpaatne, et ei minda kaasa ainult vooluga iga hinna eest võimul püsida. See on seltskond, kus riigimehelikkus on ehk alles,” rääkis Perling Eesti Ekspressile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Parempoolsetele ei sobi mitte valitsuse, vaid konservatiivne poliitika, mida erakonnas Isamaa ikka veel teatud määral aetakse. Kui see seltskond Isamaast eemalduma hakkas, kirjutas paljud analüütikud, et Parempoolsetes pole lõhnagi parempoolsusest, nende seisukohad on suuresti liberaalide ja opositsiooni omadega sarnased ning suuremas osas loosunglikud.

Päris naljanumber on see Perlingi väide, et “parempoolsed” ei tahtvat iga hinna eest võimul olla. Just seda nad tahavadki ja nende separatism on tulevikku vaatav – kui Isamaa jääb opositsiooni või üldse alla valimiskünnise, siis tormavad Parempoolsed tõenäoliselt kohe mingisse koalitsiooni (võimalik, et reformaritega), et võimupiruka juures püsida. See kamp kujutab endast poliitilisi tuulelippe, kes haistavad tuule suuna muutumist.

Perling räägib Parempoolsete riigimehelikkusest – no kui meenutada Siim Kiisleri tegevust regionaalministrina, siis ei meenu kohe ühtegi tõsist asja, mida ta oleks ära teinud. Küll aga meenuvad tema hiljutised sõnad, et eestlane võib igaüks olla.

Pigem vaatab Perling kamba poole, kelles pole riigimehelikkust grammigi rohkem kui mistahes erakonnas – tegelikult kõvasti vähem. Endise riigiprokuröri poliitikasse minek (ja just “parempoolsete” tuulelippude juurde) aga näitab, et ta on seal olnud juba aegadel, mil ta pidi olema sõltumatu ja erapooletu.

Loe ka Kes on need, keda uusparempoolsed Isamaasse tagasi tuua tahavad?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused