Poliitilise protsessi Jaak Madisoni vastu lükkas käima MTÜ Süvariik ehk rahvuslust vaenavate sotside löögirusikas

Eesti,
- Updated
©PPA
Abipolitseinik

Jaak Madisoni vastu algatatud poliitilise nõiajahi, mis lõppes tema vabastamisega abipolitseiniku kohalt, lükkas käima MTÜ Süvariik, mille tagant leiame rahvusriiklust vaenavad sotsid. 

Õhtuleht kirjutab, et just MTÜ Süvariik tegi politseile avalduse, mille kohaselt olevat Madison rääkinud Objektiivi intervjuus abipolitseinikule ebasobivat juttu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

MTÜ Süvariik juhatuse liikmed on Maia-Liisa Anton ja Maris Hellrand, kes on sotsiaaldemokraatide tänavatel laamendava löögiüksuse “Jah vabadusele, ei valedele” aktivistid.

Tegu on saripiketeerijatega, keda nähti eelmise kahe aasta jooksul peaaegu iga nädal mõne valitsushoone juures “fašistliku” valitsuse vastu meelt avaldamas.

Sama liikumine protestis ägedalt ka teise pensionisamba reformi vastu ehk õiguse vastu anda inimestele ise oma säästude üle otsustada.

Muu seas on Anton niinimetatud Eesti Greta Thunbergi ehk Kertu Birgit Antoni ema. Hellrandi aga tuntakse ka kui teise teeneka sotsi Hannes Rummi elukaaslast.

Jaak Madison töötas aastatel 2017-2021 abipolitseinikuna kokku 1425 tundi ehk kaheksatunnisteks tööpäevadeks arvestatuna 178 päeva. Tänavu 5. aprillil vabastati ta abipolitseiniku staatusest, sest ta väljendas portaalis Objektiiv poliitilisi ja maailmavaatelisi seisukohti. Politsei- ja piirivalveamet (PPA) asus seisukohale, et poliitiliste ja maailmavaateliste seisukohtade avaldamine läheb vastuollu ametnike eetikakoodeksiga.

Arvestades, et Objektiivi intervjuu oli eetris päev pärast jaanuaris toimunud võimupööret, kujutab Madisonile ärategemine endast päiksetõusuvalitsuse poliitilist jõudemonstratsiooni. Asjaolu, et politsei kaebuse taga on poliitiliselt motiveeritud MTÜ, ainult kinnitab protsessi poliitilist iseloomu.

Vandeadvokaat ja Tartu Ülikooli Euroopa õiguse kaasprofessor Carri Ginter ütles ERR-ile, et Madisoni väljaheitmine abipolitseinike ridadest oli õigusalasest vaatepunktist ülepaisutatud. “See, kui keegi oma seisukohtade väljendamise tõttu vallandatakse, on ülepaisutatud reaktsioon,” sõnas Ginter.


UU

LOE LISAKS

Jaak Madison avalik kirjas seoses abipolitseiniku staatusest vabastamisega: “Kas vabatahtlikelt nõutakse nüüd truudust võimuerakondadele?”

Vandeadvokaat peab Jaak Madisoni abipolitseinike ridadest eemaldamist õiguslikult ülepaisutatud otsuseks

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused