Põlissoomlased hoiavad opositsioonis populaarsuse liidripositsiooni

Eesti,
©EPA/Scanpix
Põlissoomlased on Jussi Halla-aho käe all edukad olnud.

Põlissoomlased on jätkuvalt Soome populaarseim erakond, selgus arvamusküsitluse tulemustest.

Opositsioonis olevate Põlissoomlaste toetus on tõusnud kuuga 0,7 protsenti ja on nüüd 20,5 protsenti, näitavad päevalehes Helsingin Sanomat avaldatud küsitluse tulemused.

Peaminister Antti Rinne Sotsiaaldemokraatliku Partei (SDP) ja opositsioonilise Koonderakonna (Kokoomus) toetus on võrdselt 17 protsenti ehk 0,3 protsenti madalam kui läinud kuul.

Valitsusse kuuluvad rohelised on 13,9-protsendise toetusega neljandad. Samuti võimuliidus osaleva Keskerakonna (Keskusta) toetus tõusis 0,3 protsenti 12,2 protsendi tasemele.

Küsitluse viis läbi Kantar TNS, mis küsitles 23. septembrist 21. oktoobrini telefonitsi 2186 inimest. Küsitluse veamarginaal on 2,1 protsenti.

Soomet valitseb alates 6. juunist Rinne juhitav viie erakonna valitsus, kuhu kuuluvad SDP, rohelised, Keskerakond, Vasakliit ja Rootsi Rahvapartei. (BNS)

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused